Bedava Wi-Fi bulan Hobbit kılıcı

Hobbit filminde Bilbo Baggins’in kullandığı Sting (İğne) adlı kılıç ne zaman orklar ya da goblinler yaklaşacak olsa mavi renkte parıldıyor. Hiç kuşkusuz Orta Dünya gibi bir yerde paha biçilmez bir özellik. Gerçek dünyada ise ücretsiz Wi-Fi bulmak daha yararlı. Spark IO adlı firmasıyla internet bağlantılı aygıtlar için donanım üreten Zach Supalla, “İnsanları Kendin Yap kültürü konusunda heyecanlandıran eğlenceli projelere daima açığız,” diyor. Bu yüzden de Supalla ile iş arkadaşları kendi Wi-Fi geliştirme kitleri olan Spark Core’u kullanarak oyuncak bir Sting’i modifiye etmişler. Kılıç artık düşman değil şifresiz Wi-Fi ağı bulduğunda mavi renkte parlıyor.

Kendi kablosuz ağ arayan Sting’inizi yapmak ister misiniz? Adımlar burada.

sting

Sting’inizi akıllandırmak için

Sökün

Spark IO ekibi oyuncak kılıcın kabzasını sökerek elektronik donanımını açığa çıkardı. Bunlar kılıcın parlamasını sağlayan LED’ler, hareketi saptayan vibrasyon anahtarı ve kılıç sesleri çıkaran ses sistemi.

Lehimleyin

Ekip üyeleri bu kabloları söküp Spark Core devre kartının pinlerine lehimledi. Ardından devre kartını şifresi ağ arayan, ışıkları ve sesi kontrol eden kodla programladılar.

Savurun

Yeniden birleştirilen kılıç civarda şifresiz Wi-Fi ağı varsa parıldamaya başlıyor. Kılıcı savurduğunuzda ise hem ıslık ve çarpışan kılıç sesleri çıkıyor hem de ağ üzerinde bir düşmanınızı daha dize getirdiğiniz mesajı yayınlanıyor.