Aksiyon kamerası almanın zamanı gelmedi mi?

0
399

Aksiyon kameraları suya, rüzgara, darbelere, sarsılmalara karşı dirençli yapılarıyla gezginlerin ve tatil severlerin en büyük yardımcıları. Pahalı cep telefonlarınızı riske atmadan en heyecan verici fotoğrafları çekmek için bu kameralardan birine mutlaka ihtiyacınız olacak.

Sosyal medya çağında fotoğraf her şeyse, aksiyon kameraları da en büyük yardımcılarımız. Aslında sadece son 5 senedir hayatımıza giren aksiyon kameraları sayesinde, suyun altında, dağın tepesinde, motosikletin üzerinde, otomobilin içinde, hoplarken, zıplarken, atlarken, koşarken çok rahat şekilde fotoğraf ve video çekebiliyoruz.

Çok sert ve olumsuz koşullara karşı çok dayanıklı olan aksiyon kameraları, bizi pahalı akıllı telefonlarımızı fotoğraf/video çekmek için riske atmaktan kurtarıyor ve daha kaliteli, daha düzgün, daha profesyonel çekimler yapmak için uygun şartlar sunuyor.

Aksiyon kamerası denildiğinde ilk aklımıza gelen marka GoPro oluyor. Açıkçası aksiyon kamerası kavramını hayatımıza sokan marka olarak tanıdığımız GoPro yüksek kaliteli donanım bileşenleri ve eksiksiz yazılım desteği ile tatillerini, maceralarını kayıt altına almak isteyen fotoğraf/video severlerin en büyük yardımcısı.

GoPro Max şimdi yeni trend olan 360 derece videolar çekmek için tasarlanmış kameralar. Kameranın önünde ve arkasında yer alan lensler aynı anda kameranın etrafındaki tüm görüntüyü kayıt altına alabiliyor. İzleyiciler daha sonra videoyu izlerken görüntüyü istedikleri gibi döndürüp çevreyi rahatlıkla inceleyebiliyorlar.

Popüler video paylaşım servisi YouTube da uzun zamandır 360 derece videolara destek veriyor. GoPro Max hem Hero kameralardaki yüksek çözünürlüklü ve yüksek kaliteli görüntü imkanını sunarken hem de isteyen kullanıcılar için 360 derecelik videolar çekebilme imkanı tanıyor.

1080p çözünürlüğünde canlı yayın özelliği de bulunan kameranın üzerinde yapılan çekimi anı anına seyretmek için dokunmatik ekran bulunuyor. 16.5 MP çözünürlüğünde fotoğraf ve Full HD 60 fps video çekimi yapabilen kamera üstelik herhangi bir aksesuar gerektirmeksizin su geçirmez tasarıma sahip.

Hero markasını anmışken, GoPro’nun en son Hero modeli GoPro Hero 8 ve yeteneklerini de anmadan olmayacak. Klasik GoPro deneyimini en üst seviyeye taşıyan kamera, modernize edilmiş tasarımıyla artık daha kolay taşınabilir bir yapıya kavuşmuş.

Dahili katlanabilir parmakları sayesinde bağlantı parçaları saniyeler içerisinde kolayca değiştirilebilen kameraya opsiyonel Media Mod ile flaş ve profesyonel ses sitemi takmak mümkün oluyor. Bu da kamerayı sadece aksiyon çekimlerinde değil, profesyonel medya işlerinde dahi kullanmak için uygun hale dönüştürüyor. Cihazın, ezber bozan HyperSmooth 2.0 stabilizasyon özelliği ile nefes kesecek ağır çekimler yapabilirsiniz.

Yeni GoPro kameralarını 4K aksiyon kamerası arayan herkesin dikkatini çekecek modelleriyle ve hepsiburada.com’un uygun fiyat avantajlarıyla hepsiburada.com’da bulabilirsiniz.

Eğer ilk defa GoPro kullanacaksınız şu önemli tavsiyelerimizi de lütfen göz önünde bulundurun. GoPro’lar veya diğer aksiyon kameraları tek başına yalın kamera olarak çok kullanışlı sayılmazlar. Bu kameraları kullanım alanlarınıza göre doğru aksesuarlarla buluşturmanız gerekiyor. Örneğin, bisiklet ya da motosiklet sürerken kameranızı kaskınıza takmak isterseniz ayrı apartlar, kameranızı aracınıza monte etmek isterseniz, ayrı aparatlar bulunuyor. Ayrıca deniz altında çekim yapmak isterseniz suda batmayan aparatlar almayı da düşünmelisiniz zira derin bölgelerde çekim yaparken kameranın elinizden kayıp düşmesi halinde, dibe gidecek binlerce lira değerindeki kameranızın arkasından üzülmek yerine, su yüzeyinde kalan kamerayı kolayca geri alabilirsiniz.

Yine eğer uzun çekimler yapmak niyetindeyseniz, kameranızla beraber yedek piller almanız da aksiyonun ortasında pil şarj etmek zorunda kalıp dağ başında priz aramamak için güzel bir önlem olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here