Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı!

0
211

 

12 Eylül’de gerçekleşen lansmanda Apple yepyeni ürünlerini tanıttı. Lansmanda en dikkat çeken ürün Iphone X ve beraberinde gelen yüz tanıma özelliğiydi. Gelin Apple’ın yeni ışıltılı ürünlerine bir göz atalım.  

  

Iphone 8 ve 8 Plus 

 

Hepimiz merakla Iphone 7s modelini beklerken Apple şaşırtıcı bir şekilde Iphone 7s yerine karşımıza Iphone 8 ile çıktı. Iphone 8 modeli 4.7″ ekrana sahipken Iphone 8 Plus modeli 5.5″ ekrana sahip. Her ne kadar bu büyük ekranlar eşsiz bir görüntü sunacak olsa da dar kesim pantolon severler için kötü bir haber. Apple’ın yeni Iphone modellerinin üzerine yaptığı en büyük yenilik ise kablosuz şarj özelliği. Iphone 8 Plus’da Iphone 7 Plus gibi iki kameraya sahip fakat Iphone 8 Plus’ın kamerasında bulunan sensörlerde ufak bir değişikliğe gidilmiş. Son olarak, Iphone 8 ve 8 Plus modelleri Apple’ın A11 Biyonik olarak adlandırdığı en yeni çiplere sahipler.   

 

Iphone 8 ve 8 Plus’ın ülkemizde ekim ortası satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Iphone 8’in 64 GB’lik modeli için yaklaşık 5.100 TL’den , 256 GB’lik model içinse yaklaşık 5.900 TL’den satışa sunulacağı öngörülüyor.  

 

Apple Watch 3 

 

3. nesil Apple Watch ile artık telefonunuzu evde unutsanız bile iş yerinizden veya spor salonundan aramalarınızı yapabilirsiniz. Müzik dinleyebilir ve Siri ile konuşabilirsiniz. Tabi bunları yapmak için Apple’ın geçen yıl satışa çıkardığı kablosuz kulaklığa sahip olmanız gerekiyor.  

Apple Watch 3 ülkemizde 1.649 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 

 

Kablosuz Şarj 

 

Piyasada birçok kablosuz şarj standı bulunsa da lansmanda Apple, sadece iki markanın Apple cihazlarıyla uyumlu olduğunu belirtti. Bu markalar Belkin ve Mophie. 

 

İphone X 

 

Son olarak Apple’ın yeni özellikleriyle dikkat çeken ürünü İphone X modelini inceleyelim. Bu kadar dikkat çekmesinin iki nedeni var. Bunlardan biri, bütün İphone’lardan alışık olduğumuz home tuşunun kaldırılması diğeri ise yüz tanıma özelliğine sahip olmasıdır.  

İphone X’in ülkemizdeki fiyatının yaklaşık 5.459 TL olması öngörülüyor.  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here