Artık Facebook’u Bir Takvim Uygulaması Olarak Kullanabilirsiniz

0
screen696x696
iOS’da Facebook Etkinlik Uygulaması
Facebook, iPhone telefonlarında size özel bir takvim olarak kullanabileceğiniz uygulamasını yayımladı.

Peki Nasıl?

Etkinlik özelliği, Facebook’un fotoğraflar, durum güncellemeleri ve o muhteşem dürtme servisleri gibi ayrılmaz bir parçasıdır. Etkinlik özelliğine daha fazla önem vermek isteyen sosyal medya sitesi, iOS (Android sürümü de yakında çıkacak) için Events adı altında yeni bir uygulama yayınladı. Beklendiği üzere uygulama, yaklaşan Facebook etkinliklerine genel bir bakış sunuyor. Uygulama ayrıca en başta seçtiğiniz ilgi alanlarını baz alarak hoşunuza gidebileceğini düşündüğü etkinlikler hakkında da önerilerde bulunuyor. Bunların da ötesinde en ilginç olan şey; Facebook, kullandığınız iCloud takviminiz ile bağlantı kurabiliyor, yani bunun anlamı: eğer bu uygulamayı birincil takvim uygulaması olarak kullanmak isterseniz bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Başlamak için buradan uygulamayı indirin ve yükleyin. Eğer Facebook’a giriş yapmışsanız “Devam etmek için İsminizi Girin” satırıyla karşılaşacaksınız. Yönergeleri takip ederek uygulamaya giriş yapın.

Giriş ekranından sonra soldan üçüncü simge olan takvim simgesine basın. Takvim görünümüne geçecektir. Bu noktada sizi büyük bir kilit simgesinin karşıladığını göreceksiniz. Eğer bu simgeyi gördüyseniz uygulama sizden Ayarlar bölümüne gitmenizi ve gizlilik ayarlarınızı değiştirmenizi isteyecektir. Events uygulamasını Ayarlar bölümündeki gizlilik oranında bulamadığımız için bakın biz ne yaptık:

Events uygulama ayarlarına ulaşmak için dördüncü simgeye gidin ve ilk seçenek olan Takvimler’e basın.

slack_for_ios_upload_480
Takvim simgesini seçin.

 

slack_for_ios_upload_1024-3_0
iCloud takvimini ekleme

Takvimler’e bastıktan sonra Facebook’un, iOS takvimine (varsayılan iPhone takvimi) giriş yapabilmesi için sizden izin vermenizi isteyecek. Events içinde Facebook’a ait olmayan etkinlikler oluşturmak ya da düzenlemek için erişim iznine ihtiyacınız olacak. Bu izin, herhangi bir zaman Ayarlar uygulaması içindeki gizlilik bölümünden iptal edilebilir.

Erişim iznini sağladıktan sonra sağ üst köşedeki artı düğmesine basarak yeni bir etkinlik ekleyebilirsiniz. Yeni bir Facebook etkinliği mi yoksa standart takvim etkinliği mi eklemek istediğinizi soran bir ekranla karşılaşacaksınız.

Diğer bir takvim uygulaması olan Sunrise’ın ardından, Facebook’un Events uygulaması bu alandaki boşluğu doldurabilir. Çok az uygulama etkinlik önerileri sunabilmekte. Herhangi bir kullanıcının varsayılan iPhone takvimini birleştirmek kullanıcıları Events’in içinde tutmak için akıllı bir yol. Google Takvim desteği de gelecektir fakat Android sürümünün ne getireceğini bekleyip göreceğiz.

Yazar: Xavier Harding

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz