COVID-19 Sırasında Bürodaki Yaşam Böyle Olabilir

0
Colin McPherson/Corbis, Getty Images

Bürodaki su sebiline elveda deyin. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) yayınladığı yeni ilkelere göre; bu yıl yeniden açılacak olan ofisler, COVID-19’un yayılışını önlemek amacıyla önemli değişimlerden geçebilir.

İlkeler, çalışanların güvende tutulmasına yardımcı olmak amacıyla bürolarda bir dizi adım atılmasını öneriyor.

Bunlar arasında; çalışanlar büroya girmeden önce günlük ateş ölçümleri ve belirti kontrolleri gerçekleştirmek, çalışanların iş yerinin tüm alanlarında yüz maskesi takmasının gerekmesi, çalışanların en az 6 adım uzakta olacak şekilde çalışma yerlerinin taşınması, sosyal mesafeye olanak tanımak üzere zemine işaretler yerleştirilmesi ve sosyal mesafenin uygulanamadığı yerlerde şeffaf “kalkanlar” konulması bulunuyor.

Dahası; cezveler, su soğutucular ve atıştırmalık kutuları gibi büro ikramiyelerinin kaldırılması ve önceden paketli, tek sunumluk olanlarla değiştirilmesi öneriliyor. Ayrıca büronun sık sık temizlenmesine ek olarak, çalışanlara atılabilir mendiller verilmesi ve onların da sık kullanılan yüzeyleri kullanmadan önce bu mendillerle silmesi gerekiyor. Büronun daha iyi havalandırılması da gerekiyor. Yıllardır tersi teşvik edilmesine rağmen, çalışanların artık işe tek başlarına gidip gelmesi öneriliyor. El sıkışmadan, kucaklaşmadan ve yumruk selamından ise kaçınılması öneriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz