Dinozorlar Yok Olmayıp Bugün Halen Yaşasaydı, Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu?

0
33
Sanatçının oluşturduğu bu görselde büyük bir zırhlı dinozor olan Ankylosaurus magniventris, 66 milyon yıl önceki asteroit çarpışmasına şahit oluyor. Canlandırma: Fabio Manucci

Kitlesel yok oluş yaşanmasaydı ve soyları tükenmiş olmasaydı, dinozorlar muhtemelen bugün halen hayatta olurlardı. Peki, dinozorlar bugün yaşasalardı neler olurdu; Dünya nasıl bir yer olurdu?

Dünya’nın eski ev sahibi dinozorlar, çok uzun süre önce soyları tükenerek tarihten silindiler. Peki ama kendi kendinize hiç şu soruyu sordunuz mu: Eğer dinozorlar ölmeseydi ve bugün yaşasalardı ne olurdu? Günümüzde dinozorlar yaşasaydı nasıl görünürlerdi? Dinozorların yaşadığı bir Dünya üzerinde nasıl bir yaşam olurdu?

Şurası kesin, 66 milyon yıl öncesine göre çok daha farklı bir Dünya söz konusu olacaktı. Hatta dinozorlar bile, o günlerde yaşayan dinozorlardan muhtemelen çok farklı olacaklardı.

Popular Science Türkiye de Youtube kanalında bu soruyu soruyor ve bir yanıt arıyor. Hemen aşağıdaki videoda, Popular Science’ın konu hakkındaki eğlenceli tahminlerini bulacaksınız…

CHIP Online

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here