Ford’un Tam Otomatik Araçları 2021’e Kadar Yollarda Olacak!

0
Ford, otomatik sürüş için bitiş tarihini açıkladı.
Ford, otomatik sürüş için bitiş tarihini açıkladı.
Ford, otomatik sürüş için bitiş tarihini açıkladı.

Gaza ve frene basmak ya da direksiyon kontrolü yakında tarih olabilir. Ford, 2021 yılına kadar tamamen otomatik araçları geliştirmeyi planladıklarını açıkladı.

Ford başkanı ve CEO’su Mark Fields gerçekleştirdiği basın konferansında, şirketin bir asır önce yaptığı gibi tamamen otomatik araçların da toplum üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağını düşündüklerini ve sürücüye gerek olmayacağını söyledi. Ford başlangıç için kendi kendine sürüş teknoloji şirketi Velodyne da dahil olmak üzere, yapay öğrenme şirketi SAIPS, yapay görme için Nirenberg Neuroscience Ltd. Şti., 3D haritalama sivil haritalar ve Recode raporları için yatırımda bulundu ya da ortaklıklar kurdu.

Ford’un da parçası olduğu ve aralarında Google, Lyft, Uber ve Volvo’nun da bulunduğu Güvenli Sokaklar için Kendi Kendine Sürüş Koalisyonu, tam otomatikliğin yarı otomatiklikten daha güvenli olduğu inancıyla faaliyet gösteriyor. Tesla’nın Autopilot’u gibi kontrol ettikleri yarı otomatik araçları yanlış bir şekilde kayıt ediyorlar. Koalisyon avukatı David Strickland ise Fortune’a bu durum hakkında ‘’Her üreticinin öngörülebilir durumları gidermek için bir sorumluluğu vardır.’’ yorumunda bulundu.

Fields’in tam sunumunu ve çok uzak olmayan bir gelecekte kendi kendisini yönlendirdiğini hayal etmemiz için yaratılmış örnek aracı izleyin:


Sercan Kule

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz