(Geciken) Tesla Duyurusundan Ne Beklemeli

0
Elon Musk takipçilerini büyük Tesla duyurusu için bir gün daha bekletti.

Bizi bekletiyor musun Elon? İyi bir sebebin olsa iyi olur…

 

Elon Musk takipçilerini büyük Tesla duyurusu için bir gün daha bekletti.
Elon Musk takipçilerini büyük Tesla duyurusu için bir gün daha bekletti.

Tesla duyurusuna kadar hala bir günlüklük beklememiz var ve ne göreceğimiz konusuyla birlikte Pazartesi için organize edilen davetin neden ertelendiğine dair spekülasyonlar yüksekten uçmakta.

Elon Musk’a gecikmenin sebebini sormak zaman kaybı olacaktır: Musk sonrasında büyük sürprizleri olan gizemlerin hayranı ve bugünkü gecikme büyük bir aksilik olsa da aslında olaya daha fazla gizem katmaya da yarıyor.

Tesla’nın kendi kuantum bilgisayar sistemini açıklayacağına dair söylentiler var – sürücüsüz teknoloji için ileriye doğru atılmış büyük bir adım.

Peki ne geliyor? Şöyle söyleyelim: İlerlemenin üzerine eklenecek ufak bir adım olmayacak. Yeni bilgisayarlardan ve/veya yeni araba modellerinden bahsediyoruz.

Eğer söylentiler bir gösterge olacaksa, geleceğin otonom araçlarına ciddi bir yükseltme olacak. Kendi kendine giden araçlar her hafta daha iyiye gidiyor fakat Tesla’nın kendi kuantum hesaplama sistemine dair söylentiler var. Doğruysa şoförsüz teknolojiye doğru atılmış büyük bir adım olacak. Ve bunun Tesla’dan geliyor olması daha da fazla anlam ifade edecek zira firma geçen yıl hatalı bir şekilde çalışan kendi kendine giden Tesla modellerinin sebep olduğu iddia edilen ve 2 kişinin öldüğü iki büyük aksilik yaşadı.

Spekülasyonlar bir diğer ön gösterimi beklenen Model 3 ve Model Y arabalarına da dönmüş durumda. Her iki araç da kısaca tanıtıldı fakat ciddi bir gösterim hala beklemede.

Listedeki kalemlerin herhangi biri ya da tümü mümkün. Tesla devamlı olarak yaptığı duyurularla bizi şaşırtmakta oldukça iyi bir iş çıkarttı, öyle ki Musk’un kendini aşmasının zor olduğu bir noktaya geldi dayandı.

Her ne kadar kuantum otopilotu kulağa olabilecek en uzun sıçrama gibi gelse de (ve duyurunun ertelenmesi için en iyi sebep), Musk’ın – bildiğiniz gibi içinde yaşadığımıza inandığı – Matrix’ten fişini çekip çıkmanın bir yolunu bulmak için daha fazla zaman talep etmiş olması olasılığı da var.

Sonuçta evet, ister yeni bir araç olsun, ister daha akıllı kendi kendine giden bir araba olsun, ya da zihni ile mermileri durduran takım elbiseli bir kişi olsun, etkileyici bir şeyler için heyecanlanmalı.


Çeviren: Evren Akgül

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz