Google Drive Neden Çöktü?

0

Google Drive’a ulaşamıyor musunuz? Telaş etmeyin, biz de ulaşamıyoruz. Şirketin çevrimiçi depolama çözümü olan Google Drive, dün TSİ 19:55 civarında çöktü ve ulaşılabilse bile dengesiz çalışma karakterini sürdürmekte. Google Drive’ın çökmesi aynı zamanda Google Docs ve Google Sheets gibi diğer çevrimiçi hizmetleri de etkilemiş durumda. Şirket yetkilileri, Google Drive’ın resmî Twitter hesabından yaptığı açıklamada sorunun farkında olduklarını ve çözmek için çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler:

Down For Everyone Or Just Me (Kimse mi erişemiyor yoksa sorun benimle mi ilgili) isimli internet sitesinden yapılabilen kontrolde de sorunun sadece birkaç kişiyi etkilemediği ve genel olduğu ortaya çıkmakta.

Bu, Google’ın hizmetlerinde kesinti yaşandığı ilk vaka değil ancak bu tarz vakaların nadiren yaşandığını da belirtmek gerekir. Şirket, kendi sayfası olan Google for Work’te “%99,978 ulaşılabilirlik ve belirlenmiş hiçbir bakım çalışması olmadığı” konusunda kendini oldukça övmekte. Fakat işte tam da bu tarz beklenmeyen, herkesi etkileyen ve fark edilir kesintiler, iş ve profesyonel kullanımda Google’ın servislerinin Microsoft Office ve diğer programların gerisinde kalmasına neden olmakta.

Google Drive çoğu Google kullanıcısı için çökmüş olsa da şirketin resmî çevrimiçi kontrol aracı olanGoogle’s App Status’a (Google Uygulamaları Faaliyet Durumu) göre Google Search ve diğer Google hizmetlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmamakta.

Google Drive hizmetinin bazı kullanıcılar için düzeltildiğini belirtmek isteriz ancak bütün kullanıcılar için yayınlanacak çözümün yakında geleceğini tahmin etmekteyiz. Lütfen bu zaman ölçütünün tahmini olduğunu ve değişkenlik göstereceğini unutmayınız. Google tarafından güncellemeler geldikçe haberimiz de güncellencektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz