Google Glass varsa sinema yok!

0

Google Glass’ın en çok ilgi gören özelliklerinden biri görüş alanınıza giren her şeyin fotoğrafını ve videosunu çekebilmesi. Ancak görüş alanınızdaki şey vizyondaki bir filmse, o zaman Google Glass’ın yeri orası değil.

Bu hafta ABD’de sinema endüstrisinin önde gelen iki grubu, Ulusal Sinema Sahipleri Birliği (NATO) ve Amerikan Sinema Derneği (MPAA) Google Glass’ın sinema salonlarına sokulmasını resmen yasakladı. MPAA, Hollywood’un önde gelen stüdyolarını temsil ediyor, NATO ise (Kuzey Atlantik Antlaşması Teşkilatı’yla karıştırmayın) sinema sahiplerini. Bu açıklama, Ocak ayında sinemaya gözünde Google Glass’la giren bir adamın federal yetkililerce üç saatten uzun süre sorgulanmasının ardından geldi.

Bu yasağa göre, film başlamadan önce Google Glass’ınızı çıkarmanız gerekiyor. Çıkarmayı reddederseniz sinema sahipleri, salonu terk etmenizi isteme hakkına sahip. Sinema salonlarında yapılan her tür kayıtta olduğu gibi, Glass’la kayıt yaparken yakalanırsanız sinema sizi polise teslim edebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz