Haydi Çevrimiçi Bedava Müzikler ve Filmler Bulalım

0
810
İşte bedava şarkılar ve filmler, sadece üzerine gelip tıklamanız yetiyor.

Para harcamadan kendimizi nasıl mı eğlendireceğiz, işte böyle:

İşte bedava şarkılar ve filmler, sadece üzerine gidip tıklamanız yetiyor.

Sonsuz eğlenceye, makul bir ücret karşılığında erişmek istiyorsanız, müzik için Spotify’a, filmler için de Netflix’e biraz para ödeyebilirsiniz. Ancak, dar bir bütçeniz varsa ve bir kuruş bile para ödemek istemiyorsanız, o zaman yazımıza bir bakın – çevrim içi ücretsiz eğlence imkanı bulabilirsiniz. Bu kılavuzda, para harcamanıza gerek kalmaksızın, müzik dinlemeniz ve video izlemeniz için, size en iyi kaynaklardan bazılarını göstereceğiz.

YouTube

YouTube çok sayıda ücretsiz müzik ve hatta bazı iyi filmler sunuyor.

YouTube, müzik konusunda bir altın madenidir, şarkılardan çoğu resmi lisanslıdır. Erişmek için tek yapmanız gereken, birkaç reklam izlemek.

YouTube arama çubuğuna, her hangi bir şarkı adı yazmanız yeterlidir. Büyük ihtimalle aradığınız tınıyı bulacaksınız veya en azından bir kapak versiyonu kesin bulursunuz. Kendi çalma listelerinizi bile oluşturabilir ve bir şarkıyı temel alarak karışımları oluşturabilirsiniz: Herhangi bir videonun sağındaki Mix bağlantısını takip edin.

Ayrıca YouTube’da filmler de bulabilirsiniz, ancak bunlara ücretsiz olarak girmek daha zordur. Yine de, site ev yapımı, amatör ve profesyonel filmlerin güçlü ve büyüyen bir kolleksiyonuna sahiptir. Sith’in İntikamı filminin oldukça kalitesiz yeni versiyonunu, Leonardo DiCaprio’nun güçlü iklim filmi Tufandan Önce’yi ve Hitchcock klasiği Kaybolan Kadın’ı izlemenizi öneriyoruz.

Link: youtube.com

Vimeo

Vimeo’da, daha önce hiç duymadığınız çok kaliteli filmler var.

Şu anda Vimeo’da, YouTube’un sunduğu kadar bol miktarda video ve içerik bulunmuyor. Ancak, zevkle izleyebileceğiniz müzik videoları ve kısa filmlerle dolu.

İlgilendiğiniz bir şarkıyı veya bir sanatçıyı yazdığınızda, çoğu zaman aramanızla eşleşen bir çok resmi video, canlı performans ve diğer klipler bulursunuz.

Filmlere gelince, YouTube’da olduğu gibi pek çok fan filmi ya da tanınmış klasiği bulamazsınız, ama yine de Vimeo, profesyonelce hazırlanmış kısa filmler ve sanat projeleri ile büyük bir imkan sağlıyor. Sitenin komedi, tiyatro ve diğer film türleri seçeneklerindeki videoları henüz hiç duymamış olabilirsiniz. Bununla birlikte, yüksek bütçeli filmler ve bunun karşılığı olan yapımı kesinlikle bulursunuz.

Link: vimeo.com

 Spotify

Spotify’in ücretsiz katmanı hala mevcut.

Premium müzik erişimi için ücret ödemelisiniz, ancak Spotify’in herkese açık ücretsiz bir katmanı da mevcut. Dinlemekte olduğunuz şeyler, çalma listesi hazırlama ve çevrim dışı dinleme üzerinde tam denetim gibi, hizmetin sunabileceği bazı şeyleri kaçırırsınız, ancak bir abonelik satın almak istemiyorsanız yine de bol miktarda harika müzik parçasına sahip olabilirsiniz. 

Ücretsiz şarkılarınızı alabilmek için, e-posta adresinizi yazıp bir şifre seçin. Uygulamayı, gerçek zamanlı yayın modunda da olsa tüm cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Bu katmanla, albümlerden istediğiniz parçaları seçemezsiniz – yalnızca karışık çalabilir ve en iyisini umut edersiniz. Ayrıca, akış hazırlayacak olduğunuz tüm müzikleri, bedelini ödemeden alabilmenizi sağlayan bir reklamınız var. Bütün bunlara rağmen, hepsini dinledikten ve bitirdikten sonra, hiç bir şeye mal olmayan iyi bir hizmet almışsınız demektir.

Link: spotify.com

 Deezer

Deezer, ücretsiz ve ücretli planları arasında seçim yapmanıza imkan tanır.

Spotify gibi, Avrupa’daki ithalatçı Deezer, freemium (bedava) seçeneği olan bir müzik servisidir. Ancak bu sitedeki durum, web sitesine gidip oynatmaya tıklamak kadar basit değil. Hiç bir şey ödemeden ücretsiz katmandaki yerinizi elde etmek için önce ücretsiz deneme için kaydolmanız gerekiyor, kredi kartınızı kaydedin ve denemeniz bitmeden kapatmayı sakın unutmayın.

Neden Spotify yerine Deezer’ı seçelim? Her ikisi de, büyük bir kütüphane ve çok yetkin uygulamalar sunduklarından dolayı, bir şekilde birine ya da diğerine gitmek için belirli bir neden yok. Aralarında başka bir benzerlik daha var, Deezer’in ücretsiz hizmeti, ücret ödemeyen müşterilerin, çevrim dışı dinlemeleri için, kendilerine şarkı indirmelerine veya kendi çalma listelerini oluşturmalarına izin vermiyor. Maliyetleri karşılamaları için reklamları da dinlemelisiniz.

Link: deezer.com

Google Play Music

Google Play Müzik, bedava müzikse istediğiniz tam size göre olabilir, çünkü kendi parçalarınızdan akış yapmanıza da izin veriyor.

Spotify ve Deezer gibi, herhangi bir şey ödemeden Google Play Müzik’i de kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerin aksine, akışınızı gerçekten özelleştiremiyorsunuz tam olarak. Ama bunun yerine, konu ve ruh hallerine dayalı, düzenlenmiş oynatma listelerinden birine erişebilirsiniz. Radyo stili bir müzik karışımı dinliyorsanız, duyduğunuz şarkılar ve dinlemek istediğiniz şarkılar hakkında, özellikle seçici değilseniz, Google Play Müzik sizin için ideal olabilir.

Google Play Müzik, diğer müzik yayın hizmetlerinin kullanmadığı bir şey daha sunuyor: Kendi parçalarınızdan 50.000 adete kadarını, (örneğin bilgisayarınızdaki MP3’ler) yüklemenize ve bunları cihazlarınızdan herhangi birine tamamen ücretsiz aktarmanıza izin veriyor. Ama, sabit diskinizde zaten geniş bir müzik koleksiyonunuz varsa, ücretsiz katman olan Google Play Müzik’e hiç ihtiyacınız olmayabilir.

Link: play.google.com/music

SoundCloud

SoundCloud’da zengin ve gelişen müzik seçenekleri mevcut.

SoundCloud’da büyük isimler ve pop yıldızları görmüyorsunuz. Peki ne mi bulacaksınız? Geleceğin sanatçıları, nadirler, çıkışlar ve daha fazlası. Çevrim içi müziklere para ödemek istemeyenler için veya çok seçici değillerse, olağanüstü çeşitlilikte bir seçenek. SoundCloud’un içeriği o kadar çok ki, hepsini asla dinleyemezsiniz.

SoundCloud ayrıca kaygan ve pürüzsüz bir arayüzle geliyor. Cihazlarınızda kullanmak isterseniz, Android ve iOS için, bu uygulamaları kullanabilirsiniz. SoundCloud editörleri tarafından, küratörlüğe dönüştürülen çalma listeleri, servisin dinleme geçmişinize dayanarak gösterdiği öneriler kontrol etmeye değerdir. Her yaştan ve zevke uygun olup tüm müzik severler için öneriyoruz.

Link: soundcloud.com

Çevrim İçi Radyo İstasyonları

TuneIn, en iyi çevrim içi radyo istasyonlarından biridir.

Hemen hemen her radyo istasyonunda, tarayıcınızdan indirebileceğiniz bir çevrim içi akış vardır. Nasıl ezgileri sevdiğinizi biliyorsanız, bir kaç reklam dinletse de, size uyacak ücretsiz bir yayın bulabilirsiniz. Hangi istasyonu dinleyeceğinizden emin değil misiniz? Bulduğumuz en iyi çevrim içi radyo portallarından biri olan TuneIn’i ziyaret etmeyi deneyin. Konuma veya türe göre tarayabilir, diğer kullanıcılar tarafından popüler olan istasyonları görebilir ve hatta hareket halindeyken telefonunuzdan dinleyebilirsiniz.

Dinlemek için yeni istasyonlar ve şarkılar keşfetmek isterseniz,  Radio Garden’ı mutlaka deneyin. Bu radyo istasyonu, uzaydan çekilen sanal büyütülebilen bir Dünya haritası sağlar. Ardından, dinlemeye başlamak için herhangi bir istasyon bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Links: tunein.comradio.garden

Popcornflix

Popcornflix ile TV filmlerini çevrim içi izleyin.

Popcornflix’ten ücretsiz, tam uzunlukta ve yasal olarak, filmleri çevrim içi izleyebilirsiniz. Popcornflix’te en çok sevdiğimiz şey, binlerce film ve şovun olduğu çok şey barındırmasıdır; bu, asla izleyecek bir şey için sıkıntısı çekmeyeceksiniz anlamına geliyor. Yalnız, mevcut filmlerin kalitesinin, sinemada gördüklerinizin gerisinde kaldığını göz önünde bulundurun.

Bunları bir Cumartesi öğleden sonra kanallar arasında dolaşırken karşılaştığınız videolar olarak düşünün ve çok hayal kırıklığına uğramayın. Dolayısıyla, Popcornflix’de, en yeni Hollywood filmlerini bulamazsınız, ancak tanıdığınız birkaç Hollywood isminin yanı sıra, yıllar öncesinden kalma eski klasik filmlerin bir kısmını da bulabilirsiniz.

Link: popcornflix.com

Çevrim İçi Klasik Sinema

Classic Cinema Online (Çevrim İçi Klasik Sinema), adından da anlaşılacağı gibidir.

Ad gerçekten onu ele veriyor: Classic Cinema Online, yıllarca tamamı hazır olan, tarayıcınız üzerinden akış yapmanızı bekleyen ve eski klasiklerden oluşan bir depoya sahiptir. Savaş öncesi filmlerden 70’lerin Clint Eastwood klasiklerine kadar pek çok seçeneğiniz var.

Bu listedeki diğer sitelerden farklı olarak, ayrıntıları kaydetmeye veya başka ek uygulamalar yüklemenize gerek kalmadan, izlemeye başlamak için sadece seçip tıklarsınız. Beğeneceğiniz filmleri bulmak için, alttaki arama kutusunu kullanın veya kategoriye göz atın; site, komedileri, animasyonları, sessiz filmleri ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, tarih, gece, gündüz için önerilen çekimler sunar ve size ailenizle birlikte izlemeniz için daha fazla aile dostu seçenek sunar. Classic Cinema Online, film tarihini keşfetmek için harika bir yol sağlar.

Link: classiccinemaonline.com

Top Documentary Films

Top Documentary Films, tüm web üzerinden film toplar.

Aslında kurguyu tercih ederseniz, Top Documentary Films, sizin için en iyi ücretsiz film sitesidir. Burada sunulan çok yönlü belgeseller ve kapsamlı kataloğa göz atıp filmleri yüklemek için bir esinti olan sitenin kendisinin düzeni ve arayüzünü sunuyor.

En Belgesel Filmler diğer sitelerdeki filmleri büyük oranda düzenler, ancak bulmak için kesinlikle çok uğraşılmıyor. Sinema versiyonları bulunan klasik belgesellerle, dinlenirken izlenebilen, özel olarak hazırlanmış kısa yarım saatlik filmler de bulabilirsiniz. Daha da iyisi, her film izleme seçenekleri konusunda, size yardımcı olan, ayrıntılı bir açıklama ve kullanıcı değerlendirme ile birlikte geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here