Hafta Sonu Maceracıları İçin En İyi Donanımlar

0

Bu ürünler ihtiyaç halinde sizi yarı yolda bırakmayacaklar.

1) Uzay Yolu Gezginleri

Yalnızca kahverengi derisi ve kırmızı bağcıklarına bakarak Danner Mountain 600’ü sıradan bir bot olarak düşünmeyin. Bu botlar, performans amaçlı tasarlandılar. Oregon merkezli deri ayakkabı üreticisi, dikiş hatalarını asgari düzeye çekebilmek için olabildiğince az parça kullanıyor. Taban ise Vibram üzerine uygulanan özel bir bileşimden oluşuyor. Doğal kauçuğun etilen bazlı polimerlerle karıştırılması ile elde edilen bu taban, ayakkabının çok iyi tutunmasını sağlıyor. Fiyatı: 200 Dolar.

2) İzcilik Partisi

Charlottesville’ye nasıl gidileceğini öğrenmek için telefonunuza bakarsınız. Peki Charlottesville’ye daha ilginç yollardan gitmek istediğinizde ne yapacaksınız? İnternete mi bakarsınız? Onun yerine Butler Maps’i denemeye ne dersiniz? Butler Maps, hedefe varmanın ötesinde eğlenceli yolculuklar yapmak isteyen motosikletçilere mükemmel sürüşler yaşatmak için yapılmış haritalardan oluşuyor. Butler’in yapımcıları yolları viraj, eğim ve manzarasına göre değerlendiriyorlar. Öncelikle bir uygulama ile yollar derecelendiriliyor. Daha sonra Genel Merkez, bu verileri kullanarak yolları harita üzerinde 3 seviyeye göre işaretliyor: G1, G2, G3. Kuruculardan Court Butler bu sistemi, “G1, yolunuzu 160km uzatmaya değer anlamına geliyor” diyerek anlatıyor.  Bu haritaları denemenin tek bir yolu var. Fiyatı: 15 Dolar’dan başlıyor.

 

3) Kaya kadar sağlam

Sağlam bir saat arıyorsanız, 130 zorlu teste tabi tutulan ve hepsini de sorunsuz geçen bir Victorinox I.N.O.X. edinmelisiniz. Bu zorlu testler arasında neler mi var? 200 metre su altında çalışma, 10 metreden yükseklikten yere bırakma, 2.5 saat kaynar suda bekletme, buzlu suda dondurma ve 64 tonluk tankla üzerinden geçme. Bunlar sadece beş tanesi. Bunun gibi 125 test daha var. Resimdeki gibi titanyum versiyonu ise hava durumu balonu ile bir stratosfer yolculuğuna dayanmak zorunda. Test mağduru resimdeki saat, balonla 30 kilometre yükseklikten bir göle düşürüldü ve hassasiyetini yitirmeden çalışmaya devam etti. Fiyatı: 550 Dolar.

 

Yazar: Joe Brown

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz