İdeal sevgililer günü hediyesi

0
318

14 Şubat yaklaşırken hepimizi hediye seçme telaşı sardı. Dünya Metaverse gibi sanal bir evrenle tanışmaya hazırlanırken dijital teknolojiler ideal hediyeler olabilir mi?

Pandemi nedeniyle 2020 ve 2021’de yaşadığımız zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı olan başrol karakteri, dijital teknolojilerdi. Zoom, Google Meet, Face Time, sosyal medya derken, aslında izole bir hayat sürmek zorunda kalan milyarlarca insan, bir bakıma sosyal hayattan da kopmadan yaşamlarını devam ettirmeyi başardılar.

Fuarlar, toplantılar, görüşmeler için ülkeler arası seyahatler yapmaya alışmışken, bu işlemlerin Zoom gibi uygulamalarla online olarak da çok başarılı şekilde gerçekleştirilebildiğini gördük. Hatta sadece biz değil, siyasetçiler, politikacılar, hükumet üyeleri, uluslararası kurumların üyeleri, tüm görüşmelerini, toplantılarını online olarak gerçekleştirmeye başladı.

Okulların, eğitimin, alışverişin, kamu işlemlerinin de online formata dönüşmesiyle bu işlemler için gerekli dijital cihazlara olan talebin de patladığını gördük.

Dijital teknolojiler, pandemi sona erdiğinde, artık hayatımda kalmaya devam edecek. Pek çok şirket, evden, online çalışma modelini uygulamaya devam edeceğini açıkladı bile. Sayısız üniversite ve eğitim kurumu da, yüzyüze eğitimin yanında, online olarak eğitim almayı tercih edenler için bu formata devam edeceklerinin altını çizdi. Ticari fuarlar, iş gezileri, uluslararası toplantılar artık büyük oranda online olarak gerçekleşecek.

Ve bu yeni dünyada sevgiliye hediye seçerken artık dijital teknolojileri gözardı etmemiz mümkün değil. Biz de size hatırlatmış olalım. En iyi hediye, sevdiğiniz insanın dijital dünyadaki imkanlarını güçlendirecek bir akıllı telefon olabilir. Şu anda kimsenin Apple iPhone 12 Pro Max veya bir iPhone XS hediyesi karşısında heyecanını saklayamayacağını tahmin etmek zor değil.

Bu yeni nesil akıllı telefonlar, teknolojinin en son örnekleri olarak piyasada dikkat çekerken, uzun yıllar daha güven içinde çalışacağını da tahmin edebilirsiniz.

Üstelik, video konferans gibi ihtiyaçların zirveye tırmandığı 2020 ve 2021’den sonra, bu yeni telefonlar artık görüntüleme ve bağlantı yetenekleriyle de öncüllerini katlaya katlaya geri bırakan geliştirmelere sahipler. Kaldı ki 5G’ye hazırlanan yeni nesil telefonlarda, çok daha üstün yeteneklerin olmasını da garipsememek lazım. 4G bir telefonla 4K video çekip, bu kalitede yayın yapmak çok da konforlu bir işlem olmasa da 5G hizmetlerinin devreye girmesiyle 4K video yayını gibi işlevler, günlük hayatın parçası olacak.

Dolayısıyla, dijital cihazlar, bu yıl sevgililer gününde doğru bir seçenek midir diye soran herkese cevabımız hazır. Güçlü ve yeni nesil dijital cihazlar artık çok önemli bir ihtiyaç halini almışken, verilebilecek en doğru hediyelerden de biri olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here