İngiltere’de Bulunan Egzotik Görünümlü Kuş, Baharata Bulanmış Bir Martı Çıktı

ALEX HORTON

İngiltere’deki bir otoyoldan geçen yolcular, yol kenarında mahsur kalan ve güneş ışığı renginde olan bir kuş gördüler; zaten görmemek de zordu.

Yardımsever insanlar bir hayvan kurtarma hastanesini arayarak, bu ilginç görünümlü kuşun yerini bildirdi. Kuşun rengi parlak ancak düz olmayan turuncu bir renkti.

Peki bu kuş nereden gelmişti? Hayvanat bahçesinden kaçan egzotik bir kuş muydu? Yoksa Amazon’dan gelen ve kafesinden kaçan yasadışı bir hayvan mıydı?

Ortaya çıkana göre, hiçbiriydi. Kuş, sıradan bir martıydı. Ancak olağandışı bir sorun sebebiyle, trafik konisi rengine bürünmüş ve uçamaz hale gelmişti.

Tiggywinkles Yaban Hayatı Hastanesi’nin 1 Temmuz günü Facebook hesabında aktardığına göre, “Kuş, bir şekilde köri veya zerdeçal baharatıyla kaplanmış. Kanatlarının her yerine baharat bulaştığı için, düzgün biçimde uçamamış.”

“Nasıl bu hale geldiğini hiç bilmiyoruz ancak neyse ki; canlı rengi ve keskin kokusu haricinde sağlıklıydı.”

Hastane, Vindaloo köri baharatından esinlenerek kuşa “Vinny” ismini verdi ve kuşun kanatlarını temizlemek için işe koyuldu. Tiggywinkles, paylaştığı gönderide Vinny’nin tahliye edilmek üzere olduğunu söylüyor. Hastane, yorum talebine cevap vermedi.

Banyo sonrasında çekilen bir fotoğrafta Vinny beyaz kanatlarını gösteriyor. Fakat hafif bir turunculuk hâlâ duruyor.

“Söylediğimiz gibi, kapımızdan ne gireceğini hiç bilmiyoruz” diyor Tiggywinkles.

Ayrıca Vinny, bu duruma düşen İngiltere’deki tek martı değil. 2016 yılında Buckinghamshire bölgesindeki bir kuş, yiyecek ararken tikka masala baharatıyla dolu bir fıçıya dalmıştı.

 

 

 

 

The Washington Post

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir