Jon Stewart ve HBO İşbirliği Yeni Bir Video Teknolojisi Vadediyor

0

Jon Stewart emekliliğinden, son bir iş için çıkıyor. Eh, en azından kendisinin son işi olacak bir iş için diyelim. The Daily Show‘un başından geçtiğimiz ağustos ayında ayrılan Stewart, HBO ile dört yıllık yeni bir sözleşme imzalamış durumda.

Bu iyi ama aynı zamanda çok da şaşırtıcı olmayan bir haber. Asıl ilgi çekici şey ise Stewart’ın dönüşünü nasıl planladığıyla ilgili. Yeni görevinde bir sunuculuk görevi üstlenmeyecek olan Stewart’ın işi ise şu şekilde tanımlanmış: Henüz tanımlanmamış bir teknoloji vasıtasıyla HBO’nun dijital platformlarına yüklenecek olan ve günde birden fazla yer alacak “kısa süreli dijital içerikler” üretmek.

Bahsi geçen teknoloji, hâlihazırda grafik, artırılmış gerçeklik ve düzenleme yazılımları üstünde çalışmaları bulunan OTOY şirketi tarafından geliştirilecek.

Teknoloji hakkında şu anda herhangi bir detay verilmemiş olsa da, her geçen gün daha da popülerleşen Periscope ve Snapchat gibi uygulamaların, Stewart’ın gün içerisinde küçük haberleri paylaşmasına imkan verecek bir yazılıma ilham kaynağı olacağını söyleyebiliriz.

HBO hâlihazırda bir sürü ünlü isimle anlaşmalar yapmakta. Bill Simmons ile değişik platformlarda yayınlanmak üzere hazırlanacak haftalık bir program için bu senenin başında anlaşma yapan şirket, Daily Show çalışanlarından John Oliver ile de Last Week Tonight isimli programda düzenini oturtmuş durumda. Ancak görünen o ki Jon Stewart, bahsi geçen her iki programdan da daha kısa süren içerikler üretmekten sorumlu olacak.

2016’da ABD’de yapılacak olan başkanlık seçimlerini düşündüğümüzde, daha birçok değişik içeriğin sunulacağını düşünmek yanlış olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz