Lomograpy’den Değiştirilebilir Objektifi ve Flaş Yuvası Olan Polaroid Fotoğraf Makinesi

0
175
Instax uyumlu makinenin değiştirilebilir objektifi ve portatif flaş desteği mevcut.
Diana Instant Square Fotoğraf Makinesi
Henüz satışa sürülmemiş Diana Instant Square Fotoğraf Makinesi iki renk olacak: 60’ların dizaynı olan klasik mavi-siyah ve kahverengi derinin vurgulandığı, mavi-krem rengi sürümü

Lomografi, değiştirilebilir objektif özellikli ve flaş yuvası olan yeni Instant Square fotoğraf makinesi için Kickstarter’dan bütçe topluyor. 20 Temmuz’da satışa sunulacak fotoğraf makinesi için daha şimdiden 100.000 doların üzerinde fon sağlandı. Diana Instant Square adı verilen instax uyumlu makine, yalnızca flaş bazlı fotoğraf makinelerinin aksine çok yönlü oluşuyla dikkat çekiyor. Diana Instant Square’le herhangi bir Diana F+ merceği (110 mm telephoto mercek, 75 mm cam mercek, 20 mm balıkgözü [fisheye] mercek, 55 mm geniş açı ve 38 mm süper geniş açı mercek) kullanılabilir. Daha da iyisi, Instant Square fotoğraf makinesi öylesine geniş bir film kullanıyor ki sıradan bir 35 mm’lik makinenin yanı sıra mercekleri çok daha geniş gösteriyor.

Instax uyumlu makinenin değiştirilebilir objektifi ve portatif flaş desteği mevcut.

60’ların tasarımı olan klasik mavi ve siyah ve kahverengi deri vurgularıyla mavi ve krem rengi sürümleri mevcut. Her iki sürümünde ayarlanabilir diyaframı (güneşli günler için f/32, parçalı bulutlu hava için f/19 ve kapalı günler için de f/11) ve manuel netleme sistemi var. Makine istediğiniz kadar çoklu pozlama (aynı kare üzerine birden fazla çekim) ve bulb modu, yani deklanşörü basılı tuttuğunuz sürece shutterın açık kalması imkânlarını sağlıyor.

Ek olarak portatif kadrajı bulunan kameranın ön kısmında bir de selfie aynası bulunmakta.

Diana Instant Square fotoğraf makinesinden örnek kareler

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here