Mükemmel sağlık takibi

0

Huawei son dönemdeki modelleriyle akıllı saat pazarını domine ediyor. Watch Ultimate’in ardından piyasaya çıkan Watch 4 serisi saatler de şık görünümlerinin yanında gelişmiş sağlık takip özellikleriyle dikkat çekiyor. 

Huawei Watch 4 Pro’da ilk bakışta öne çıkan özellik elbette geniş, yuvarlak safir camla korunan ekranı oluyor. 1,5 inçlik LTPO AMOLED ekranın boyutları, önceki nesle göre yüzde 5,3 artırılmış. Ayrıca siyah çerçevenin de yüzde 16,5 oranından daraltılmış olması, ekrandaki kullanılabilir alanı önemli ölçüde büyütmüş. Safir camın sağlamlığı ön kısımda güven verirken saatin gövdesinde kullanılan havacılık sınıfı titanyum ise (önceki nesle göre 3x daha güçlü, 2x daha sert) sağlamlık konusunda son noktayı koyuyor. Fiziksel çarpmaların dışında saat, suya karşı da oldukça dayanıklı. Maksimum 30 m derinliğe kadar serbest dalışı destekleyen (tatlı-tuzlu su) Watch 4 Pro; 5 ATM, IPX68 standardında su ve toza dayanıklılığa sahip.

Saatin ana uygulaması olan Huawei Sağlık’ı yüklemek için saatle gelen kare kodu taratabilir; Huawei AppGallery’den indirebilir ya da iOS için doğrudan App Store’dan indirebilirsiniz.

Android ve iOS kullanan tüm akıllı saatlerle tam uyumlu olan saatteki eSIM desteği önemli bir özellik. Zira 2 yıldan uzun bir süredir ülkemizdeki operatörlerin sunduğu eSIM olanağı sayesinde fiziksel SIM kartın tüm dezavantajları ortadan kalkıyor. Böylece telefona ihtiyaç duymadan saatinizle doğrudan arama yapabiliyor; SMS iletişimi kurabiliyorsunuz. Sunduğu önemli teknolojilere rağmen Huawei mühendisleri, Watch 4 Pro modelini önceki modele göre yüzde 11,1 daha hafif (48 gr) ve yüzde 10,3 daha ince (10,9 mm) yapmayı başarmışlar.

Huawei Watch 4 Pro ile yanınızda telefonunuz olmasa bile tek bakışta bileğinizden gerçek zamanlı rota ve navigasyon bilgilerini alabilirsiniz.

1 dakika içinde 7 noktadan sağlık taraması

Sağlık takibi konusunda çıtayı yükseğe koyan Huawei Watch 4 Pro’daki Sağlık Görünümü (Health Glance) uygulaması; sağlık hakkındaki yedi temel göstergeyi Tek seferde izleyebiliyor. Genel olarak bunlar: Kalp sağlığı, kandaki oksijen doygunluğu, stres seviyesi, cilt sıcaklığı, EKG, damar sertliği ve solunum sağlığı. Uygulama üzerinden elde edilen sonuçlar yazdırılabiliyor ve paylaşılabiliyor. Bu testi yapmak için sakin bir ortamda oturur pozisyonda parmağınızla saatteki sensöre dokunmanız yeterli. Testler arka arkaya yapılıyor ve toplamda 1 dakikada tamamlanıyor. Solunum sağlığı ölçümü için derin bir nefes aldıktan sonra saate doğru 2-3 kez öksürmeniz gerekiyor.

Saatteki 7 testten biri olan solunum kontrolü testinde sessiz bir ortamda saate doğru 2-3 kez öksürmeniz gerekiyor.

Huawei Watch 4 Pro, aile üyelerinizin nabız ve SpO2 durumlarında anormallik olduğunda size bildirebiliyor. Saat; bir aile üyesinin aniden yere düşmesi ya da tek bir tuşa basarak S.O.S. yardım çağrısı yollaması gibi durumlarda, otomatik bir acil durum arama penceresiyle sizi hemen haberdar edebilecek donanıma sahip.

Sağlık Trendleri bölümündeki detaylı kategoriler sayesinde sağlığınızı titizlikle takip ederek olası değişiklikleri anında fark etmeniz mümkün.

Uyku takibi de akıllı saatlerin önemli işlevleri arasında. Huawei Watch 4 Pro’daki size göre uyarlanan uyku takip sistemiyle, en uygun uyuma ve uyanma saatlerini bularak şekerlemeler ve geceleri nasıl verimli dinlenebileceğinize dair bilime dayalı ipuçları alabilirsiniz.

Antrenman arkadaşınız

Saatte standart olarak günlük aktivite takibini yapan halkalara ek olarak; serbest dalışlar ve doğa yürüyüşleri gibi niş açık hava etkinlikleri de dahil olmak üzere 100’den fazla egzersiz modundan birini seçebiliyorsunuz. Bunlardan bazıları saatteki kadranlar tarafından da doğrudan destekleniyor. Örneğin dağ yürüyüşü saat kadranı; rakım, atmosferik basınç, adım sayısı, konum ve SpO2 gibi hazır verileri gösteriyor. Aktivite ya da gezi sırasında yolunuzu mu kaybettiniz? Başlangıç noktanıza güvenli ve sağlam bir şekilde geri dönmek için haritadan rota geri dönüşünü etkinleştirmeniz yeterli.

Saatte gerek günlük aktiviteler gerekse spor modları açısından zengin seçenekler mevcut.

Pil süresi

Kablosuz süper şarjı destekleyen saat, standart modda 4,5 güne kadar pil süresi sunuyor. Ultra uzun pil ömrü modunda ise bu süre 21 güne kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla normal kullanıma ek olarak zorlu durumlarda, pil süresinden ciddi tasarruf edebileceğiniz bir modun olması oldukça faydalı. 15 dakikalık kablosuz hızlı şarj ile tüm gün boyunca yeterli olacak güç elde eden saatin tam şarjı ise sadece 60 dakika sürüyor.

Sonuç

Huawei Watch 4 Pro, şık bir akıllı saatin sunduğu “klas” görünümü, zengin teknolojik özellikler ve başarılı sağlık takibiyle tek bir cihazda birleştirmek isteyenlerin mutlaka göz atması gereken ilginç bir ürün.

Ürün fiyatı: 12.999 TL. Yanında 1.699 TL değerinde FreeBuds 5i hediye ediliyor.

Huawei Online Mağaza linki: https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-4-series/buy/

Watch 4 Pro 500 TL indirim kuponu: AWATCH4600HW (Huawei Online Mağazası’nda geçerlidir)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz