Nike’nin, Geleceğe Dönüş II’den Gelen, Kendini Bağlayan Ayakkabıları Gerçek

0
253

1989 yapımı ünlü film Geleceğe Dönüş II filmindeki kahramanımız Marty McFly, kendini 21 Ekim 2015’e gideceği bir zaman yolculuğunda bulur ve gittiği gelecekte hoverboardlar, köpek gezdiren dronlar, uçan arabalar ve Nike’nin kendini bağlayabilen ayakkabıları gibi ilginç teknolojik ürünlerle karşılaşır. Geldiği gün, herkesin malumu, iki gün önceydi ve hâlen sinematik mükemmelikten çok uzak hoverboardlara sahip olsak da Nike bir adım öteye gitti ve kendini bağlayan ayakkabıları gerçeğe dönüştürdü.

Evet, fotoğrafta gördüğünüz kişi Geleceğe Dönüş serisinin yıldızı Michael J. Fox ve kendini bağlayabilen bir çift Nike Mags giymekte. Ayrıca ayakkabıların 2016 baharında piyasaya çıkacağını söylemekte. Ayakkabının fiyatı henüz belli olmasa dahi yapılan duyuru, yıllardır bu anı bekleyen film ve Nike hayranlarını oldukça sevindirmiş ve heyecanlandırmış durumda.

Geleceğe Dönüş tasarıma retro-fütüristik bir güzellik katmış olsa da ayakkabının bu özelliğinin gerçek dünyaya yarar bazı yanları da var. Kendini bağlayan ayakkabılar, ayakkabılarını bağlamakta zorluk çeken engelli veya rahatsız insanlar için büyük kolaylık sağlamakta. Michael J. Fox’un kendi de bir Parkinson hastalığı mağduru ve Nike’nin gönderdiği mektubu bugün tweet olarak yollayan Fox’a göre bu ayakkabıdan edilecek gelir Fox’ın kurduğu Parkinson hastalığı ile mücadele vakfına gidecek.

Bu arada, 2016’yı bekleyemeyecek olanlar için DIY (kendin yap) talimatları da bulunmakta.

Michael J. Fox, “Jimmy Kimmel Live” programında 21 Ekim tarihinde Nike Mags ayakkabılarıyla yer aldı ve kendini bağlama özelliğini de gösterdi. Ayrıca 2016 yılında ayakkabıların tüketicilerle buluşacağını söyleyen Fox, ayakkabıların sınırlı sayıda üretileceğini ve elde edilen bağışın fazla olması adına ayakkabıların açık artırmayla satılacağını bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here