Nintendo NX Taşınabilir ve Normal Konsol Melezi Bir Cihaz Olabilir

0
Processed with VSCOcam with c1 preset

Nintendo, şirketin gelecek nesil oyun konsolu olacak Project NX hakkında ağzını sıkı tutuyor. Mart ayında gelecek nesil konsol hakkında birkaç bilgi vermiş olan şirketten, icra kurulu başkanı Iwata’ya göre 2016’ya kadar başka bir şey görmeyi beklemememiz gerek. Ancak bazı bilgiler gelmeye başladı.

Wall Street Journal’ın hazırladığı bir rapora göre geliştirici kitleri oyun yapımcılarına temin edilmeye başladı. Daha da ilginç olanı, WSJ’nin raporuna göre, kite tanıdık olan geliştiriclerin bazıları gelecek nesil konsolun “hem konsolla uyumlu bir şekilde kullanılabilecek hem de yanınıza alıp kullanabilecek taşınabilir bir ünite” barındırabileceğini düşünüyorlar.

“Taşınabilir” kelimesindeki sır Nintendo’nun DeNA’nın yardımıyla birlikte akıllı telefon kullanıcılarını da içine alacak bir proje geliştirdiği şeklinde yorumlanabilir. Başka bir deyişle, Nintendo NX’in hem ev kullanımı hem de taşınabilir kullanım için tasarlandığını söyleyebiliriz.

Wii U’da bulunan “Super Smash Bros 4” gibi oyunlar Nintendo 3DS ile de kontrol edilebilir oluşuyla, böyle bir sistemin oldukça muhtemel olduğunu gözler önüne seriyor. Mario ve Zelda’nın yaratıcısı Shigeru Miyamoto gibi birçok insan Wii U’nun şirket için bir başarısızlık sembolü olduğunu düşünüyor. Ama şirket taşınabilir alanda çok daha başarılı bir grafik çiziyor (aslında pazarı genellikle domine ettiğini söyleyebiliriz). Eğer oyun devi, taşınabilir cihazlarındaki tılsımı TV konsoluna da uygulayabilirse, oyuncular ve Nintendo şirketi için gayet iyi bir adım olacaktır.

Nintendo NX’in piyasaya çıkış tarihi ise 2016 olarak beklenmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz