Pizza Hut DJ Masasına Dönüşen Pizza Kutusu Yaptı

Daha önce hiç pizza siparişi verip bir de iki turntable (döner tabla) ve bir fader siparişi vermediğinize pişman olmuş muydunuz? Ben de olmamıştım ama belli ki biri olmuş. Pizza Hut da bu problemi içinden pizzayı çıkardıktan sonra DJ ekipmanına dönüşebilen bir pizza kutusu yaparak çözmüş.

Bu orijinal kutu şu anda sadece bazı İngiliz Pizza Hut şubelerinde geçerli olsa da eğer yoğun istek olursa başka ülkelere de yayılabilir.

Orijinal tasarım Novalia adındaki, uzmanlığı basılabilir elektronikler olan İngiliz bir teknoloji şirketi tarafından yapılmış. Novalia Pizza Hut’la birlikte çalışarak uygun bir fiyata iç yüzeyi Bluetooth bağlantılı ve dokunmatik gerçek DJ ekipmanı gibi çalışan bir pizza kutusu geliştirdiler.

Disklerden (aslında dokunmaya duyarlı elektronik yüzeyi olan kartonlar) elleriniz yağ kaplı bir halde scratch sesi çıkarttığınızı hayal edin. Veya karnınız pizza dolu, ayağa kalkıp hızlı ritimli şarkılar oluşturduğunuzu düşünün.

İtiraf edelim, çoğumuz bunu hiç kullanmayacağız. Ancak Pizza Hut, akşam geç saatlerde gizlice içlerinden geldiği gibi scratch yapmak isteyen gururlu birkaç kişinin hep yanlarında olacak. En azından ellerindeki kutular bitene kadar.


Nora Koparan

 

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...

1 Yorum

  1. letisya dedi ki:

    gözümü kapadım ve scratch sesini hayal ettim 😛

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir