SAMSUNG’un EXYNOS 7270 Yongası Giyilebilir Teknolojileri Daha da Küçültecek

0

Umarız bu alev almaz.

s-aolcdn_0
Samsung’un ufak EXYNOS 7 Dual 7270 Yongası

Samsung, cebinizde alev alacak telefonlar yapmadığı zamanlarda, başka tür donanımlar geliştiriyor. Sadece sanal gerçeklik başlıkları ve akıllı buzdolapları değil aynı zamanda donanımların içinde çalışan donanımlar da üretiyor. Üzerinde Apple logosu bulunanlarda dâhil birçok ürün Samsung’un donanım becerisinden faydalanıyor. Ufak Exynos 7 Dual 7270 yongasının duyurulması ile birlikte Samsung, yarıştaki gücünü biraz daha göstermiş oldu.

Samsung, bugünlerde yeni yongasını tanıttı. Güney Koreli telefon üreticisi, ufacık bir bileşenin içine çift çekirdekli işlemci, (uygulamaları aynı anda çalıştırmak için kullanılan) DRAM ve (depo alanı anlamına gelen) NAND belleği ekledi. Yonga, aynı zamanda Bluetooth ve WIFI ile FM radyo özelliklerine de sahip.

Bunların hepsinin içinde olduğu 100 milimetrekarelik ufak bir parmak izi boyutundaki yonga, küçük cihazları uçuracağı anlamına geliyor. Yonga, saç telinden daha ince boşluklar arasından verilerin geçtiği 14-nanometrelik transistor teknolojisini kullanıyor.  Daha büyük olan 22-nanometrelik yongalar için iyi bir alternatif. Hantal duran akıllı bileklikler ya da kolyeler artık küçülebilir ve hayatımıza kolaylık sağlayacak yeterli kablosuz teknolojiler sunabilir. Eğer yonga yeterince güçlü olduğunu kanıtlarsa belki de büyük cihazları küçültmenin yolunu açabilir.

Exynos 7 Dual 7270’nin ne zaman kullanıma gireceğine dair bir haber olmamakla birlikte muhtemelen Samsung’un bir sonraki Gear S ürününde bu yonganın kullanıldığını göreceğiz.

Yazar: Xavier Harding

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz