Sınıfının En İyisi

0

Kulaklıklar oldukça kişisel bir ürün grubu olarak nitelendirilebilir. Kulağa yerleşme şekli, ses karakteri, tasarımı ve teknik özellikleri dikkate alındığında gerçekten de kullandığımız kulaklıkların bizi yansıtmasını isteriz. Kulak içi modellerde bu durum belki daha da önemli oluyor. Zira kafa üstü modellere kıyasla detaylar çok daha önemli hale geliyor. Dahası hijyen de öne çıkıyor. Son yıllarda kafa üstü modellere alışık çoğu kullanıcı kulak içi modellere yönelmeye başladı. Bunda kullanım kolaylığının yanında üreticilerin zamanla daha rahat kulak içi modeller üretebilmeyi başarmasının da rolü büyük.

10 bant ekolayzır ve yüksek ses kalitesi

Huawei’nin i serisine ait FreeBuds 6i model kulaklığı, önceki model olan 5i’ye nazaran önemli iyileştirmelerle birlikte geliyor. Donanımda artan ses kalitesine ek olarak Huawei’nin kulaklık özelliklerini ayarlamaya yarayan yazılımı AI Life içinde, artık üst seri olan Pro segmentinde olduğu gibi 10 bant ekolayzır özelliğini de kullanabiliyoruz. 5i’deki hazır 3 ekolayzır modunun yanında 6i’de böyle bir özelliğin olması, ses kalitesini daha özgürce ayarlamamızı sağladığı gibi yaptığımız ayara bağlı olarak volüm seviyesini de artırmamıza olanak sağlıyor. Yeri gelmişken, uzun süreler boyunca yüksek volümlü dinleme yapmanın zararlı olduğuna dair telefon uyarılarını dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Huawei FreeBuds 6i’deki parçalar, önceki nesle göre %6 daha küçük. 11 mm’lik geliştirilmiş sürücüler ise ses kalitesinde önemli rol oynuyor.

Ses kalitesi açısından baktığımızdaysa yeni modelde daha derin bir bas cevabı görüyoruz. Huawei bunun sebebini 11 mm’lik sürücülerin 5i’ye kıyasla %50 daha güçlü olması şeklinde belirtiyor. Benzer şekilde orta ve tizlerde de 6i’de kalite artışı olduğunu hatta ürünün Pro segmente yaklaştığını söyleyebiliriz. Nitekim 6i’deki ekolayzır dışındaki diğer bazı özelliklerin FreeBuds Pro 3’ten alındığını görüyoruz. Bunların başında gürültü engelleme yani ANC 3.0 (Akıllı Aktif Gürültü Engelleme) var. Ses kalitesi yüksek olmasına rağmen telefon araması geldiğinde işe yaramaz hale gelen kulaklıklar oldukça can sıkıcı olabiliyor. Neyse ki Huawei FreeBus 6i onlarda değil ve ANC 3.0’ın bunda payı büyük. Sürekli çevresel gürültüyü izleyen 6i’deki ANC 3.0, 1 sn içinde değişen ortamlara uyum sağlayabiliyor. Ayrıca YZ algoritması ve kulaklık başına üç mikrofon sayesinde konuşma sesleri ve çevresel gürültü birbirinden hassas bir şekilde ayrılıyor.

Rahat ve kolay kullanım

Huawei FreeBuds 6i, kulak içi kulaklıklarla aranız iyi değilse bile denemeniz gereken bir model. Rahatlık dikkate alınarak tasarlanan FreeBuds 6i, bunu büyük ölçüde önceki modele kıyasla %6 daha küçük bileşenlerle üretilmiş olmasına borçlu.

Kutusuyla birlikte toplamda 35 saate kadar pil ömrü sunabilen kulaklıklar, kutu yokken 8 saate kadar çalışabiliyor.

AI Life Uygulaması içinde, kulağınız için en doğru silikon uçları kullanmanız için mini bir test var.

Ter ve toza dayanıklılığıyla da öne çıkan (IP54 sınıfı) FreeBuds 6i, kulağınız için en doğru silikon ucu kullanmanız için AI Life uygulaması içinde size minik bir test yaptırıyor. Kulağınız için en doğu silikon ucu kullanmanız, kulaklığın sunduğu ses kalitesine optimum şekilde erişmeniz için gerekli. FreeBuds 6i içindeki 3 farklı boyutta silikon uçtan birini seçebilirsiniz (kulaklıklara takılı olan silikon orta boy). USB-C arabirimini kullanan ürün, BlueTooth 5.3’ü kullanıyor. Daha detaylı bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/headphones/freebuds6i/

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz