Stephen Hawking, Virgin Galactic’i Hayata Döndürebilir mi?

0

Bir milyarder özel uzay uçuşu hayalleri trajik olarak ve kelimenin tam anlamıyla çakılırsa ne olur? Özel uzay turizmi ve uydu fırlatma şirketi Virgin Galactic’in sahibi Richard Branson, şirkete kaybettiği ivmeyi tekrar kazandırmak ve şirketin geleceğe gitmek olan sözünü yerine getirmek amacıyla yeni planlar yapmakta. Bu planların içinde dünyaca ünlü Profesör Stpehen Hawking ile çalışmak da yer almakta. Eğer kendisini daha iyi hissederse gelecek yılın Şubat ayında Vergin Galactic’in yeni uzay aracını Hawking tanıtacak.

Branson’ın açıklaması şu şekilde: “Evrenin mucizelerini görmemizi sağlayan, tartışmasız dahi, nazik ve güzel insan Profesör Stephen Hawking, dünyada hayranlık duyduğum en önemli insanlardan birisi. Kendisi Virgin Galactic’te ücretsiz bilet sağladığım tek insan ve sağlığı el verdiği takdirde bizimle birlikte bir Geleceğin Astronotu olarak uçmaya bize söz verdi.

Profesör Hawking, Virgin Galactic’in uzayı demokratikleştirme amacına duyduğu takdiri geçmişte defalarca dile getirmiş ve ‘daha çok insanın uzayın gerçek kerametlerine ulaşımının sağlanması amacına duyduğu saygıyı’ ifade etmiştir. Facebook’ta geçtiğimiz sene şu sözleri yazmıştır: ‘Geçmişte her zaman yukarı yıldızlara bakın, ayaklarınıza değil, demişimdir. Ancak artık yukarı bakmanın uzayı görmek için gerekli olmadığına inanıyorum'”

Bu en azından pozitif bir yaklaşım. Umalım ki teknoloji, sarf edilen sözlerin öngördüğü geleceğe yetişebilsin.

Aşağıdaki videoda Hawking’i Virgin Galactic’in gelecek astronotlarıyla konuşurken izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz