Telefonunuzu çamaşır makinesiyle şarj etmeye hazırlanın!

1

İş birliği yapan iki firma, buzdolaplarını ve beyaz eşyaları kablosuz şarj istasyonuna dönüştürüyor.

Mutfakta mısınız? O zaman büyük ihtimalle akıllı telefonunuz da yakınınızdadır. Şu anda iki şirket, cep telefonunuzun mutfakta kendiliğinden şarj olması için uğraşıyor. Beyaz eşya üreticisi Haier ile kablosuz şarj teknolojileri şirketi Energous, birlikte ürün geliştirmek üzere el sıkıştı. Şirketler, Energous’un WattUp ileticilerini, Haier’in buzdolabı ya da çamaşır makinesi gibi beyaz eşya ürünlerine yerleştirmeyi planlıyor. Bu ileticiler, içinde WattUp alıcısı bulunan bütün aygıtları arada kablo olmadan, uzaktan şarj edebiliyor. Yani odanızda WattUp ileticisi varsa büyük olasılıkla akıllı telefonunuzu ya da saatinizi bir daha şarja takmayacaksınız.

En azından fikir bu. Energous’un henüz sattığı bir ürün yok ama şirket alıcı yongalar üstünde çalışıyor ve 2015’e kadar ürününü çıkarmayı planlıyor. Kablosuz şarj için rakipler de yok değil. WattUp, aygıtları radyo dalgaları üzerinden şarj ederken rakipleri manyetik rezonans (WiTriCity) ve ses dalgası (uBeam) üzerinden şarj etmeyi planlıyor.

1 Yorum

  1. Peki bu çamaşır makineleri her tarafta ve belkide her ülkede çamaşır makineleri hep kabloyla çalışıyorlar üstün teknolojili makineler var benim araştırdığim kadariyla hiç şarj edilebilen veya akulü çamaşır makinesi veya buz dolabı yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz