Tesla, Porto Riko’ya Yüzlerce Powerwall Pili Gönderiyor

Güç.

Tahrip edici kasırgalar bu yıl birçok yeri vurdu. Ancak Tesla, Maria Kasırgası’ndan sonra Porto Riko’ya yüzlerce Powerwall pili gönderiyor.

Kasırganın vurduğu 20 Eylül’den beri Birleşik Devletler toprağının büyük bir kısmı (27 Eylül itibariyle yaklaşık yüzde 97 oranında) güç kesintisi yaşadı. Bu durum, bölge sakinlerinin içilebilir suya, bozulabilir besinlere ve havalandırmaya erişmesini engelledi.

Adadaki hastaneler, dizel yakıtlar azaldığı için jeneratörleri çalışır halde tutmakta zorlanıyor.

Porto Riko’daki görevlilerin monte ettiği Tesla’nın pilleri, güneş panelleriyle birleştirilerek bölge için elektrik depolanabilir. Bölgenin enerji şebekesinin tamamen onarılmasının 6 ay sürebileceği söyleniyor.

Adaya birkaç güç bankası gönderildi ve daha fazlası yolda.

2016 yılında sunulan son Powerwall modeli, 13.5 kWh’lik bir kapasiteye sahip.

Engadget’a göre Tesla güç bankaları için en iyi yerleri tespit etmek amacıyla şu an yerel kuruluşlarla birlikte çalışıyor.

New York Times‘ın bildirdiğine göre Porto Riko’nun elektriğini geri getirmek hem zor hem de pahalı olacak: “Trafolar, direkler ve elektrik hatları, kıyı bölgelerinden erişilmesi zor dağlara kadar gidiyor. Bazı durumlarda direklerin helikopterler ile taşınması gerekiyor.”

Bu onarımlar devam ederken, Tesla’nın Powerwall sistemlerinin sağladığı elektrik hayat kurtarabilir.

Powerwall sistemi, elektriğin nadir bulunduğu alanlara güç sağlamaya ek olarak, fosil yakıtlardan vazgeçmeye ve daha temiz enerji kullanmaya da yardımcı oluyor.

Tesla, Powerwall’da kullanmak amacıyla fotovoltaik hücreler üretmek için geçenlerde hücre üreticisi SolarCity şirketini satın almıştı.

 

 

 

 

Futurism

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

Abonelikle İlgili Konular İçin abone@doganburda.com

Eksik Sayılar İçin okurhizmetleri@doganburda.com

Müşteri Hizmetleri (212) 478 0 300

Danışma Hattı (212) 410 32 00

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir