Yaratıcılık ve Üretkenlik Şöleni “Mini Maker Faire İstanbul” 10-11 Ekim’de Gerçekleşecek!

0

Geçtiğimiz yıl ülkemizde ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Mini Maker Faire etkinliği, Gelecekhane koordinasyonunda Maker hareketine gönül verenleri tekrar bir araya getiriyor. Bu sene 6.000’i aşkın ziyaretçiyi ağırlaması beklenen Mini Maker Faire İstanbul etkinliği, 10-11 Ekim tarihlerinde Santral İstanbul’da gerçekleştirilecek. Acayip icatların, işe yarayan ya da pek de yaramayan tuhaf makinelerin sergileneceği, programlar, gösteriler ve çalıştaylarla zenginleşecek etkinlik, üretmeyi seven Maker’ları birbirleriyle ve icat meraklılarıyla buluşturacak.

Çocukları ile birlikte eğlenceli ve öğretici bir hafta sonu geçirmek isteyen ailelerin de katılım göstereceği etkinlik; Sanat, Mekatronik, Atölye, Eğitim ve Promaker bölümlerinden oluşuyor. Yaratıcılık ve üreticilik şöleni İstanbul Mini Maker Faire’de 3 boyutlu yazıcılar, dronlar, elektronik ve mekanik cihazların yanı sıra birbirinden ilginç daha pek çok proje ziyaretçilerle buluşacak. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik hakkında www.makerfaireistanbul.com adresi üzerinden bilgi alınabiliyor.

GelecekHane Hakkında

GelecekHane Türkiye’nin ilk ve tek gelecek trendlerini ve teknolojilerini araştıran düşünce kuruluşudur. Geçmiş geride kalmıştır, gelecek bizim elimizdedir. Herkes gelecek ile ilgilenmek zorundadır. Zira herkes geleceğe şekil vermektedir. Daha güzel yarınlar için, bilinçli kararlar almalı, bilinçli adımlar atmalıyız. GelecekHane’nin varoluş misyonu budur. GelecekHane, gelecek trendleri ve teknolojileri konusunda araştırmalar yapmaktadır, içerik üretmektedir ve insanlığın gelişimine katkıda bulunmaya gayret etmektedir. Etkinlikler düzenleyerek, kurumlara danışmanlık hizmetleri ve bireylere eğitimler vererek, kurum ve kişilerin gelecekle ilgili bilinçlenmelerine ve daha bilinçli kararlar vermelerine katkıda bulunmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz