Yaşadığınız semtte koronavirüs riski ne durumda?

0
1629

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği Hayat Eve Sığar uygulaması ile yaşadığınız bölgenin koronavirüs salgını açısından risk durumunu görmek mümkün. Uygulama ile; izin vermeleri halinde aile üyelerinin risk durumunu da takip edebiliyorsunuz.

Ücretsiz olarak mobil marketlerden indirilen Hayat Eve Sığar uygulaması ile internetten basit bir sağlık testi yapılabiliyor. Harita üzerinden bulunulan bölgenin risk yoğunluğunun yanı sıra hastane, eczane, market, durak gibi acil ihtiyaç duyulabilecek önemli noktalar da gösteriliyor.

RİSKLİ KİŞİ İLE TEMAS İHTİMALİ

Uygulama ile uygulamayı kullanan kişinin koronavirüs açısından riskli kişilerle temas edip etmediğinin gözlemlenmesi de sağlanacak.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİYOR?

Hayat Eve Sığar uygulamasının indirilebileceği adresler şöyle:

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİR?

Hayat Eve Sığar uygulamasıyla ile ilgili uygulama sayfasında şu bilgiler yer alıyor:

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

RİSKLİ BÖLGELERİ GÖREBİLİRSİNİZ

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Yazar: Eren Demir

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here