YEMEĞİNİZİ PİŞİREN İNSAN İÇİN ALINACAK HEDİYELER

1
Mutfak tezgahına bakan küçük köpek

KOCANIZ, KARINIZ, ANNENİZ, BABANIZ, ODA ARKADAŞINIZ, YA DA HERHANGİ BİRİ İÇİN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELER

Mutfak tezgahına bakan küçük köpek

Neredeyse bu küçük köpek kadar iyi olan 13 mutfak hediyesi


Belki evdeki aşçı sizsinizdir ve kendinize bu bayram mutfak ile ilgili bazı levazımlar hediye etme ihtiyacı hissediyorsunuzdur. Ya da suyu bile zor kaynatıyorsunuzdur ve sizi besili halde tutan kişi için düşünceli (her ne kadar kendinize hizmet etse de) bir hediye arıyorsunuzdur. İşte A’dan Z’ye, bu bayram döneminde en sevdiğiniz mutfağı doldurmak için bizim önerilerimiz.

1/13
5178725032_91c66c4d8a_b

Le Creuset Emaye Dökme Demir

En baştan başlayalım: Le Creuset tamamen en iyisi. Emaye dökme demir, son derece becerikli bir pişirme yüzeyi aynı zamanda. Ekmek pişirmek? Evet. Kızartma hazırlamak? Kesinlikle. Ağır ateşte biraz güveç pişirmek? Yapın onu. Bu pişirme malzemesi, bir insta-ata yadigârı. Üstelik bunu hediye edeceğiniz aşçı, esasında size ömür boyu yemek borçlu olacak. Amazon’da fiyatları 339 dolardan başlıyor.


2/13

lodge_0

Lodge Emaye Dökme Demir

Lodge, “Bir Le Creuset istediğini biliyorum, tatlım, fakat seni henüz o kadar sevmiyorum,” diyen bir pişirme malzemesi. Bu, daha pahalı olan rakipleri kadar becerikli bir tencere. Beş nesil boyunca dayanmayabilir veya bayram sabahı daha tanınmış bir marka ile tamamen aynı etkiye sahip olmayabilir, fakat Lodge, geri çevirmenin zor olacağı kadar fazla satın alınabilir bir şey. Amazon’da 44.79 dolardan başlıyor.


3/13

img90c_0

Küçük Molcajete

Eğer baharatlarınızı taze ve bütün halde satın alıyorsanız, yemeğinizin tadını daha iyi yapacaklardır. Üstelik, baharatlarınızı yeni aldığınız göz kamaştırıcı dökme demir tencerede kızartarak, tariflerinizi tamamen yeni bir aroma dünyasına açabilirsiniz. Bu havan ile havan tokmağı, hayatınızdaki aşçıyı bütün baharatlar ile yemek yapmaya teşvik edecek. İkramiye: tezgahın üstünde harika görünecek ve mezeler için harika bir sunum tabağı olacak. Williams-Sonoma’da 14.99 dolardan başlıyor.


4/13

screen_shot_2016-11-18_at_12-58-06_pm_0

Kendin Yap Mayalanma Çömleği

Mayalanmış besinler, vitamin ve besin maddeleri ile doludur ve yapması lanet şekilde kolaydır. Bunu iyi yapılmış bir çömleğin içinde yapmak, sevgili aşçınızın bütün evi salatalık turşusu gibi kokutmasını önleyecektir. Üstelik bu, mutfak tezgahınız üzerinde doğrusu harika görünecek. Uncommon Goods’ta 59 dolar.


5/13

13750760_0
Hamilton Beach Ayarla ve Unut Yavaş Pişirici

Bazen verebileceğiniz en muhteşem hediye, zamanın hediyesidir. Yavaş pişiriciler sadece işten eve geldikten sonra zamanı olmayan ahali için değildir (yine de bunun için harikadırlar). Yavaş pişiricinizi kullanarak, baharatlı şaraptan elma püresine kadar, arada ağızda eriyen pek çok sebze yemeği ve mükemmel çorbalar ile birlikte herşeyi yapabilirsiniz. Bu model ile, siz yokken mükemmel şekilde bir tavuk pişirmek veya et kızartmak için dâhili et termometresini bile kullanabilirsiniz. Evdeki gerçek aşçıyı, yan taraftaki bulaşıklarla uğraşmak üzere serbest bırakacaktır. Amazon’da 39.59 dolar.


6/13

62399dd2-3ed7-4aa7-bdb8-fa4e275489e8_1-82939a8c28bdf7d959f5924115889039_0

Instant Pot Düdüklü Tencere

Düdüklü tencereler, buharı içeride hapsedip basıncı ve içerideki sıvının kaynama noktasını artırarak çalışırlar. Bu durum, yiyeceğinizin geleneksel bir tencerede olabileceğinden daha sıcak hale gelebileceği ve daha hızlı pişeceği anlamına gelir. Bu arada, buharın hapsedilmesi, yiyeceğin nemli ve lezzetli kalacağı anlamına gelir. İki dakikada mükemmel bir çılbır yapabilirsiniz. Yarım saatte tavuk suyu. Toplam yirmi dakikada mangal soslu et. Neyi bekliyorsunuz? Amazon’da 95.96 dolardan başlıyor.


7/13

91fpmw157nl-_sx522__0

Spice Lab Gurme Deniz Tuzu Çeşnicibaşısı

Akşam yemeğinizi hazırlayan kişi yetersiz mi kalıyor? Giriş seviyesindeki aşçılar, süslü pişirme malzemelerini ve cihazlarını atlasın ve temel bir şey ile devam etsin: Tuz ile. Bu, insanların tadını alabileceği beş lezzetten biri, ve tuzlu çeşnilerinize biraz çeşitlilik eklemek, herhangi bir yemeğin lezzetini artırmak için sağlam bir yoldur. Amazon’da 46.95 dolardan.


8/13

screen_shot_2016-11-21_at_12-02-17_pm

Taşınabilir Gurme Hayatta Kalış Takımı

Eğer oldukça tuzlu bir görüntü, hayatınızdaki aşçı için çok amatör gibi görünüyorsa, bu seyahat dostu istiflenebilir baharat takımına yükseltme yapın. Bu, “dünyayı seninle birlikte görmek istiyorum, tabi sadece beni beslemeye devam edersen,” diyen bir hediye. Sıradaki AirBnB’nizdeki mutfağın kontrolünü ele alın ve asla ardınıza bakmayın. Uncommon Goods’ta 26 dolar.


9/13

71bmqttyyhl-_sl1500__0

Victorinox 12 İnç Granton Kenar Dilimleme Bıçağı

The Sweethome sitesi, bu Victorinox bıçağını bir bayram kuşunu kesmek için en iyi araç olarak görüyor ve Amazon’daki cafcaflı yorumlar, bunun üstünlüğünü onaylıyor. Bu, işini ciddiye alan bir hindi oymacısının bıçağı. Amazon’da 45.56 dolardan başlıyor.


10/13

61egpdpnnl-_sl1200__0

Victorinox Toplu Bıçak Seti

Eğer şık aşçı arkadaşınız için bir bıçak çok cimri bir hediye gibi görünüyorsa, onları toplu bir halde tercih edin. Victorinox, seçecek bir dizi bıçak takımıyla (ve tabii ki, fiyatlarıyla) tercih etmek için hâlâ şüphesiz bir seçenek. 22 parçalık takım, esasında bir evlilik teklifi, bizden söylemesi. Amazon’da 119.95 dolardan.


11/13

61rhkppuhul-_sl1500__0

Uzun Ömürlü Mutfak Makası

Bakın, bütün hediyeler göz kamaştırıcı olacak diye bir şey yok. Dürüst olmak gerekirse, bunları hediye etmeden önce, bir makas ile biraz daha sevimli araç ve cihazları birleştirmeyi öneriyoruz. Fakat, yemeğinizi pişiren kişiye vereceğiniz tek hediye bir makas olmadığı sürece, şüphesiz hoşnut olacaktır; özellikle bu senenin hindisini yassı hale getirip öyle pişirmeyi planlıyorsa. Amazon’da 14.95 dolar.


12/13

51ymcdhz05l-_sl1000__0

ThermoWorks ThermoPop Termometre

Şunu üç defa hızlı söyleyin. Bu ThermoPop termometre bir diğer harika basit hediye. Bu, hayatınızdaki aşçının ihtiyacı olan bir araç, nokta. Bu para yetirilebilir küçük ve sevimli şey, Cook’s Illustrated de dahil olmak üzere bir sürü eleştirmen tarafından yüksek not aldı. Ayrıca sizi beslemek daha çok bir takım çabasıysa, bu delikanlılardan indirimli olarak beş tane sipariş verebilirsiniz. ThermoWorks’de 29 dolardan.


13/13

spatula-ultimate-03red-2_3

Get It Right Nihâi Spatula

Hediye içeriğiyle devam ederken, işte Get it Right’tan açıkçası doğru anlayan bir spatula. Tek silikon parçasını temiz tutmak bir çocuk oyuncağı, ve her tür karıştırma ile düzleştirmenin üstesinden gelmek için mükemmel şekilde tasarlanmış. Üstelik, bir sürü hoş renk ile birlikte geliyor. GIR’de 12.95 dolardan başlıyor veya bekleyemiyorsanız Amazon Prime’da 17 dolara.


 

1 Yorum

  1. Merhaba Ozan Bey,

    Bu ürünleri Türkiye’de nereden alabileceğimizi söylememişiniz. Bu yaptığınız gazetecilik / dergicilik değil de bir tutam çeviri ile bir yemek kaşığı kopyala yapıştır.

    Editörler, siz de Türkiye’den alınabilecek benzer ürünlerin linklerini ve Popsci’ye özel indirim kodu vererek hem derginiz “affiliate marketing”le ek gelir yaratırdınız hem de ürünlerin gerçekten alınmasını sağlardınız.

    Hala geç değil, yazıyı güncellemenizi tavsiye ederim.

    Not : Bu sayfayı Türkiye’de Instant Pot satın almayı araştırırken buldum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz