51. Bölge’ye Baskın Yapmak İsteyen 2 Milyon Kişiye Facebook’tan Kötü Haber

0

VICTOR TANGERMANN

Facebook, “51. Bölge’ye Hücum Et” adını taşıyan ve çığ gibi büyüyen bir etkinliği, topluluk standartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırdı.

Şaka yollu yapılan bu etkinlik, kaldırılmadan önce 2 milyondan fazla Facebook kullanıcısı toplamış ve ana akım basının dikkatini çekmişti.

Etkinlik açıklamasındaki bilgilere göre hedef, mimlordlarından ve uzaylı hayranlarından oluşan bir orduyu, Nevada çölünün ortasında yer alan ve ABD Hava Kuvvetleri’ne ait olan bu çok gizli askeri üsse davet etmekti.

Etkinlik açıklamasında, “Haydi şu uzaylıları görelim” yazıyordu.

51. Bölge, uzun zamandır çılgın spekülasyonlara ve uzaylı komplo teorilerine konu olmuştu. 13.000 kilometrekarelik üs, yüzlerce nükleer silah denemesine ev sahipliği yaptı ve bir dizi yeni hayalet uçak için deneme alanı görevi gördü.

Beklendiği gibi, bir yere hücum etmek gerçekten kötü bir fikir olurdu. Bir sözcü, The Washington Post‘a şöyle demişti: “ABD Hava Kuvvetleri, Amerika’yı ve varlıklarını korumak için her zaman hazırdır.”

CNET’e göre etkinliğin arkasındaki adam olan Mathew Roberts, şimdilerde 20 Eylül’de Nevada’da gerçek bir 51. Bölge festivali düzenlemeyi planlıyor.

Fakat Facebook buna izin vermiyor; halihazırda o etkinliğin sayfasını da kapattı.

 

 

 

 

Futurism

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz