Akıllı evlerin olmazsa olmaz 5 kuralı

0
257

Akıllı evler yeni çağda önemli bir konfor alanı sunuyor. Ancak bir evi akıllı eve dönüştürmek için şu kurallara dikkat etmek gerekiyor.

1. Beyaz eşyalarınızı akıllı ürünlerden seçin
Evinizdeki buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, kombi, televizyon gibi elektrikli cihazlarınızı akıllı ürünlerden seçmeye özen gösterin. Bu sayede, onları ev ağına bağlayarak yönetebileceğiniz bir network oluşturmanız mümkün olacak.

2. Alternatif akıllı ürünleri araştırın
Evinizde kullanabileceğiniz, internet bağlantısı üzerinden yönetilebilen alternatif akıllı ürünleri araştırın. Örneğin ampüllerinizi hatta perdenizi bile akıllı ürünlerden seçebilirsiniz. Böylece elinizdeki cep telefonunuz, örneğin iPhone X bir anda evdeki ışıkları ve hatta perdeleri kontrol eden bir kontrol merkezine dönüşecektir.

3. Sağlıklı çalışan bir ev ağınız olsun
Tüm bu akıllı sistemlerin sağlıklı çalışması için, yüksek hızlı ve stabil bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Evinize geniş bantlı ve limitsiz veri planına sahip bir internet bağlantısı sağlamalısınız.

4. Bir medya sunucusu kurun
Akıllı evinizde, filmin, müziğin, eğlencenin keyfini sürmek için kendinize ait bir medya sunucusuna sahip olmak da doğru bir karar olacaktır. Eski bir bilgisayarınızı veya uygun teknik özelliklere sahip, Wi-fi bağlantısı olan bir harici depolama cihazını evinizin ağına bağlayarak buradan televizyonunuza, hoparlörlerinize, telefonunuza, oyun konsollarınıza ve diğer mobil cihazlarınıza veri aktarımını mümkün kullanabilirsiniz. Aynı zamanda modem fiyatları arasında bir inceleme yaparak, cihazlarınızı bağlayacağınız ihtiyacınız olan modemi de seçmenizi öneririz.

5. Güvenliksiz akıllı ev olmaz
Evinize artık internet üzerinden erişmek mümkün olduğundan, dijital güvenliği de ihmal etmemelisiniz. İnternet bağlantınızı güçlü bir şifre ile korurken, ağa bağlı dijital cihazlarınız için de antivirüs koruması sağlamalısınız, firewall ve diğer dijital güvenlik önlemlerini aktif etmelisiniz.

Evinizi akıllı bir eve dönüştürürken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünleri Hepsiburada üzerinde kolayca bulabilirsiniz. Monitörler, sensörler, akıllı kapı kilitleri hatta evinizde home-ofis kuruyorsanız, Adobe ürünleri için de Hepsiburada doğru adres. Ayrıca, Anneler Günü hediyesi için de Hepsiburada’nın zengin seçeneklerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here