Amatör Barmenler İçin 10 Hediye

0

Viski kokteyline birkaç yeni şey eklemeden tadına bakmayan, şeker ve portakal kabuklarını bir şeyi tatlandırmak için mutfak tezgâhınızda bırakan ve kokteyl yapmaya can atan bu arkadaşlarınıza sıradan bir hediye olan bir şişe içkiden çok daha etkili olacak hediyeleri sıraladık.

Büyük ihtimalle arkadaşınız çoktan acemi bir barmen olmuştur. İyi bir içki ölçeği ve bar kaşığını asla gözünden kaçırmaz. Takımında eksik olan bir şeyi alabilirsiniz.

Eğer ki başlangıç seviyesinde biri için hediye bakıyorsanız, temel bar malzemelerini set olarak alabilir veya bu malzemelerden bir veya iki tanesini verip devamı gelecek olan hediye geleneğini başlatabilirsiniz.

Eğer bu kokteyl hazırlama işiyle gerçekten ilgileniyorsa, hediye için biraz daha derin düşünmeniz gerekecek. İşte size vereceğimiz bu 10 tüyoyla arkadaşınızın yaratıcı bir içki hazırlamasına yardımcı olabilirsiniz.

 

1.Cam demlik
Arkadaşınız deneysel şeylere sahipse ona bu cam demliği alabilirsiniz. Bu muhteşem demlikle aromanın en sevdiğiniz likörün içine nasıl karıştığını görebileceksiniz. (Portholelnfuser’da 99$)

 

2.Viski küpleri
Viski sevenlerin çoğu içeceklerine su karıştırmadan viskilerinin soğuk olmasını ister. İşte tam bu sebeple viski küpleri devreye girer. Buzlukta bekleyen viski küpleri içeceğinizin tadını bozmadan soğuk kalmasını sağlayacaktır. Sağlığınıza! (Amazon’da 8.95$’dan başlayan fiyatlarla)

 

3. Kitap kurtları için
Okumayı seven biriyse, Dave Arnold’un yazmış olduğu mükemmel içki bilimine derinlemesine inen kitabı sizin için bir seçenek olabilir. Ayrıca Amy Stawart’ın yazdığı ‘The Drunken Botanist’ kitabını da alabilirsiniz. (Amazon’da 11.99’dan 23.38$’a varan fiyatlarla)

 

4.Buz küresi
Kokteyllerin içindeki en önemli unsur nedir? Tabii ki de buz. Buz içeceğinizi soğuk tutar ama bir yandan da seyreltir, böylece zaman geçtikçe içeceğin tadı değişir. Alışılmış buz küplerinin yerine buz kürelerini denemenin zamanı geldi. Büyük boyutta olmaları içkinizin daha çabuk soğumasını sağlayacaktır. Şeklinin küresel olmasıyla daha az temas alanı sağlayacak, bu sebepten dolayı daha az eriyerek az seyrelmiş bir içkiyle sizi baş başa bırakacaktır. (Tavolo küre kalıpları Amazon’da 10.87$’a)

 

5.Cin Tonik malzemeleri
Kendin Yapçılara çok hoşlarına gidecek olan ev yapımı cin için set alabilirsiniz. Bu set votka gibi saf alkolleri korumakta ve cam şişeden ardıç meyvesine kadar birçok şeyi içermektedir. (Amazon’da 34.49$’dan başlayan fiyatlarla)

 

6.Kalabalık için içki
Karşıdakini memnun etmeyi seven barmenler punç kâsesiyle insanları toplamaya bayılırlar. Tabii bu kase David Wondrich’in tarihten ilham almış seramik kasesiyse. (Cocktail Kingdom’da 39.95$)

 

7.Ben kendim yaparım
Emin olun en lezzetli kokteyller marketten aldıklarınız arasından çıkmaz. Eğer bu arkadaşınız bitkilerle de ilgiliyse, ona kokteylinde kullanabileceği nane, biberiye ve reyhan gibi canlı bitkiler alabilirsiniz. Daha da iyisi, barın yanına kurabileceği AeroGarden gibi küçük bir bahçe alın. (Amazon’da 44.95$’dan başlayan fiyatlarla)
8.Suyunu çıkar
Limonsuz bir mojito nasıl olurdu? Ya da portakalsız bir Blood and Sand? Pek tabii bunları marketten şişede de alabilirsiniz ama biliyorsunuz ki ne kadar taze o kadar iyi. (Limon sıkacağı Amazon’da 9.50$’a)
9.Bar Kitabı
İşin teorisinden çok tekniğiyle ilgilenenler için Jeffry Morganthaler’in yazmış olduğu Bar Kitabı’nda kendi başınıza yapacağınız kokteyl tariflerini bulabilirsiniz. (Amazon’da 20.53$’a)

 

10.Çalkala ama karıştırma!
Eğer içkinizi karıştıracaksanız bunu doğru şekilde yapın. BDX Kokteyl Küp elinizde içkinize ekleyecek buzunuz olmasa dahi, sizlere mükemmel kokteyli yapmanın bir yolunu sunuyor. Bu şık buz küpleri içeceğinizi her çalkalayışınızda daha da soğuk tutuyor. (Amazon’da 19.99$’dan başlayan fiyatlarla)

Çeviren: Elçin Tekeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz