Apple Televizyon İzlemeyi Kolaylaştıracak

0

Apple, televizyon izleme şeklinizi değiştirmek istiyor.

27 Ekim 2016’da düzenlenen Apple etkinliğinde, Apple CEO’su Tim Cook ve ekip arkadaşları, Apple TV’yi daha interaktif bir platforma dönüştürerek televizyon izlemeyi yeni ve geliştirilmiş bir deneyim yapmaya çalıştıklarını duyurdu. Twitter ve Apple, güç birliği yaparak sosyal medyanın gücünü Apple TV’ye getiriyorlar. Örneğin bir futbol maçı izlerken uzaktan kumandanızı sağa çekerek TV ekranınıza Twitter’ı getirebilir ve maç hakkındaki görüşleri görüntüleyebilirsiniz. Apple TV Twitter’ı devamlı güncelleyerek telefonunuz yardımıyla tweet atmanıza imkan vererek sizi muhabbete dahil ediyor.

Bu yenilikle beraber Apple’ın bütün cihazlarını birbirine bağlı devasa bir ağda toplamak için sürdürdüğü görevinde bir adım daha ilerlediğini söyleyebiliriz. Ayrıca aradığınız ve bulmayı arzuladığınız bütün içeriğe daha kolay erişebilmeniz için Apple her şeyi tek bir uygulama çatısı altına yerleştirmiş: TV.

TV uygulaması, hâlihazırda var olan bütün video izleme uygulamalarını tek bir uygulama altında birleştirerek her şeyi daha kolay bir hale getirmiş ve ihtiyacınız olabilecek tek uygulama olması için tasarlanmış, Böylece Apple TV’nizi açtığınızda kullanacağınız ilk uygulamanın TV olması amaçlanmış.

Hulu, HBO Now, Starz ve iTunes hesabınızdaki bütün içerikler TV uygulaması içerisinde olacağı gibi, sıradaki özelliği ile en son izlediğiniz programdan devam edebileceğiniz gibi kullandığınız bütün uygulamalara ait sizin için özel seçilmiş içerikleri keşfedebilirsiniz.

Apple TV uygulaması şimdilik Netflix ve Amazon Video ile uyumlu olmasa da gelecekteki bir güncelleme ile bu uygulamaların da uyumluluğu sağlanabilir.

Eğer bir şekilde hala Game of Thrones izlemiyorsanız Apple TV sizin için bu diziyi izlemeyi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor.

Bütün uygulamalarınız aynı çatı altında olması ve sadece Apple’in tek giriş (single sign-on) özelliğiyle her uygulama için teker teker kullanıcı bilgileri ve şifre girmek yerine tek bir kullanıcı adı ve şifre girme kolaylığıyla uygulamalar arasında sorunsuzca gezip her seferinde can sıkıcı kullanıcı bilgilerini girme zahmetinden sizi kurtarmayı hedeflemiş.

Bu özelliklerin hepsinin Siri uyumlu olduğunu da belirtmemiz gerekir. Apple TV’nize sizin için haberleri açmasını veya oynanmakta olan bir maçı göstermesini gerçek zamanlı olarak söyleyebilirsiniz. Bu özelliklerin hepsi yıl sonuna doğru yayımlanacak bir güncellemeyle Apple TV’ler için mevcut olacak.


Çeviren: Mehmet Taner İmamoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz