Artık Ulusal Parkları Park Görevlileri Eşliğinde 360° Turlarla Keşfedebilirsiniz

0

Google, Ulusal Park Servisi’nin 100. doğum günü şerefine, kullanıcıları 5 farklı ulusal parka götüren yeni bir interaktif proje yayınladı.

“Ulusal Parkların Gizli Dünyaları” (The Hidden Worlds Of The National Parks) insanların 5 farklı sembolik parkı ekranda görebilmelerini ve bir tur gibi gezebilmelerini sağlıyor. Ekranda görünenler ise park görevlileri tarafından açıklanıyor. Bu, gidemediğiniz uzaktaki parkları şahsen görebilmeniz için harika bir fırsat.

Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı’nda, lavların donmasıyla oluşmuş kanalların içinde dolaşabilir ve aktif bir yanardağın üzerinden uçabilirsiniz. Dakikalar sonra Alaska’ya, Kenai Fjords Ulusal Parkı’na geçip, bir buzuldaki yarıktan aşağı inebilir veya parktaki buzulların zaman içerisinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Oradan da, yeryüzünün altında şekillenmiş ihtişamlı mağaraları görebilmek için New Mexico’daki Carlsbad Mağaraları’na gidebilirsiniz.

Utah’daki Bryce Canyon’da, kanyondaki yollarda yürüyebilir, sonrasında ise mercan resiflerini ıslanmadan keşfedebileceğiniz Florida’daki Dry Tortugas Ulusal Parkı’na gidebilirsiniz.

Bu Google’ın Ulusal Parklar Servisi ile birlikte yaptığı ilk çalışma değil. 2013 yılında Büyük Kanyon’da bulunan yolları Google Street View’da görülebilir hale getirmişlerdi.


Nora Koparan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz