Boston Dynamics Robotunun Orman Yürüyüşünü İzleyin

0

Boston Dynamics. Harika ve ürpertici, insanı ve hayvanı andıran robotların yapımcısı olan şirket tekrar iş başında. Bu sefer, şirket, ona eşlik eden çevrenin (bakıcılarının) tamamının ayağındaki kabloları taşımasıyla  ve daha fazla insanın robotun güç jeneratörünü bir golf arabasında sürmesiyle Atlas robotunu ormanda yürüyüşe çıkardı.

Bu gerçek dışı görüntü geçenlerde Reddit’te yayınlandı ve söylentiye göre Redditor’un annesi tarafından köpeğiyle yürüyüş yaptığı sırada bu görüntüyü yakaladılar. İkisi de bu kafileye ağzı açık bakakaldı. Bu devirde, bu zamanda kim bakmaz ki? Gerçi başka bir yorumcu bunun için çok daha alışılagelmiş olabileceğini söyledi ve ekledi:

Bu olay, otomobillerin ilk zamanlarından karıncalı siyah beyaz sessiz filmler gibi hatırlanacak. Güç kablosuna sahip olması ve bir grup insanın onunla ilgilenmesi antika gözükecek. Biz (veya çocuklarımız) onun yürüyüşünün ne kadar yapmacık olduğuna güleceğiz. “Bizi güvende tutan” günümüz robotlarına bakacağız ve “bunu durdurabileceğimiz bir zaman vardı.” diye düşüneceğiz.

Fakat Boston Dynamics bu sıradanlıkta bir çığır açarsa ve bu çığırda düzgün hareket eden robotlarıyla bir yol gösterici olursa önceki sahibi olan Google’dan ayrı olduğunu, daha büyük bir markanın yan kuruluşu olmadığını ve kendi iki (veya dört) ayağı üzerinde durduğunu öncelikle ispat etmek zorunda.


Ege Kızılay

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz