Bu Video, Yeni Nesil Oyun Konsolu Grafiklerinin Ne Kadar Etkileyici Olacağını Gösteriyor

0

Işıklandırma, detaylar ve hareketler, Xbox X Serisi ve PS5’te inanılmaz görünebilir.

Video oyunu geliştiricileri, sıklıkla insanları oyuna daldırmaktan bahseder. Bu dalış denilen şey, bir oyunun oyuncuları kendine çekebilmesini ve oyuncuların, dış dünya ile dış dünyanın korkutucu yönlerini unutmasına yardımcı olan gerçekçi bir deneyim oluşturma kabiliyetini temsil ediyor. Oyundaki orklar ile savaşmak, gerçek dünya meselelerine girişmekten çok daha iyi gibi geliyor kulağa; örneğin, şimdilerde olduğu gibi. Fakat dalış sağlamak kolay değil. Arkaplandaki dokular, ışığın bir ortamda oradan oraya sekmesi ve hatta bir karakterin ayağının zemin ile kurduğu etkileşim şekli gibi ince detaylar, bir oyunun oyuncuları sanal dünyaya çekme kabiliyetinde büyük bir farklılık meydana getirebilir.

Bu yeni tanıtım videosu ise bu önemli ve küçük detaylarla dolu. Oyunların oluşturulduğu geliştirme ortamı, oyun mimarisi (veya oyun motoru) olarak adlandırılıyor. Unreal Engine, 1998’den beri mevcut olan bir mimari. O zamanlardan beri Star Wars oyunları, geçenlerde yeniden yapılan Final Fantasy VII ve hatta Fortnite gibi aşina olduğumuz oyunlara güç sağlıyor. Teknoloji, oyunların ötesine giderek film grafikleri, yayın etkinlikleri ve hatta mimari yapılar ile arabaların sanal ortamda oluşturulması gibi alanlarda kullanılıyor.

Fakat bu yeni tanıtım, Unreal Engine 5’in yeni nesil konsollarda üstlendiği role odaklanıyor. Video, Playstation 5 donanımında canlı olarak çalışan bir tanıtım içeriyor. Video oyun şirketleri, bazen tanıtımları canlı şekilde oluşturmak yerine önceden oluşturarak, oyunun gerçek oynanışına göre daha etkileyici tanıtımlar yapabiliyorlar. Fakat burada öyle bir durum yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz