Bütün Operatörler Samsung Galaxy Note 7’yi Otomatik Olarak Yapılandıracak

0

Bütün ana sağlayıcı firmalar, şirketin yeni yılda çıkacak olan amiral gemisi telefonunu uzaktan yapılandıracak.

3 haftadır Amerika’daki tüm ana hücresel taşıyıcılar ‘ateş salan’ Samsung Galaxy Note 7 akıllı telefonları için uzaktan yapılandırma planlarını duyurdu. Verizon, 5 Ocak’ta cihazları hem şarj etme olmadan hem de hücresel ağlara bağlanmadan bir havadan yazılım güncellemesi yayımlayacak.

Samsung telefon yapılandırması güncellemesini piyasaya çıkardı. Fakat diğer dört ana hücre taşıyıcı firma, eski yazılıma sahip Note 7 kullanıcılarına yazılımı farklı tarihlerde gönderecek. İlk olarak T-Mobile 27 Aralık’ta güncellemelere başladı. Onun ardından AT&T ve Verizon 5 Ocak’ta, son olarak Sprint ise 8 Ocak’ta güncellemeleri gerçekleştirecek.

Bu işlemler sırasında, sorunlu yazılımın güncellenmesi çoğu kullanıcıyı etkilemeyecek. Samsung gönüllü bir geri çağırma yayımladı. Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu da Eylül’de kendi çağrısını yayımladı. O zamandan beri, sonuçlara göre kullanıcıların %93’ü cihazlarını başka bir tanesiyle değiştirmek ya da iade etmek için geri getirdi.

Fakat güncellemenin gelip kendilerini bulmasını bekleyenler, tatillerde ya da seyahat sırasında zor zamanlar yaşayabilirler. Çünkü Amerika Birleşik Devletler Havacılık İdaresi bu cihazları Ekim’de itibaren tüm uçuşlarda yasakladı.


Çeviren: Yeter Şekertekin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz