Cinayet zanlısı pizzada bıraktığı DNA’dan teşhis edildi

1

14 Mayıs’ta Washington’da bir malikânede dört kişi hunharca öldürüldü. İlk bakışta cinayetler önceden tasarlanmamış ve para için işlenmiş görünüyordu. O yüzden de zanlı arayan dedektiflerin elinde peş bir şey yoktu. Derken talih güldü ve polis, kurbanlar rehin alındığı sırada eve getirilen iki Domino’s pizzasından birini buldu.

Adli tıp uzmanları kutuda kalan pizza kenarlarından DNA elde etmeyi başardılar. Bu kolay olmadı çünkü suçlu, çıkmadan önce evi ateşe vermişti. DNA’yı polis veri tabanında arattıkları zaman 34 yaşında bir Maryland sakini olan Daron Dylon Wint’inkiyle eşleştiğini gördüler. Wint’in daha önce de kanunla başı derde girmişti. Hakkında hırsızlık, saldırı ve tecavüz suçlamaları vardı. DNA’sının veri tabanında yer almasının nedeni de buydu.

Wint zanlı olunca suçun gelişigüzel işlenmediği de ortaya çıktı. Wint, kurban Savvas Savopoulos’un CEO ve başkan olduğu American Iron Works’ün eski çalışanlarındandı. (Diğer üç kurban ise Savopoulos’un eşi, oğlu ve hizmetçisi.) Wint bunu işten kovulduğu için yapmış olabilir.

Soruşturmayı yöneten polisler, Wint’in Washington’dan kaçtığı ve şu an Brooklyn, New York’ta olduğu yönünde duyum aldılar. Wint hâlâ yakalanamadı. Polis ona ve diğer olası şüphelilere ilişkin bilgi topluyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz