Bu Drone’nun Kolları Var

0
Bu kolları olan bir Drone. Bu drone’nun adı biraz kullanışsız: PD6B-AW-ARM. Karşılığı, ‘’Prodrone 6 bıçaklı 4 Mevsimkol’’, Fakat hala pençeleri olan uçan bir robot için fena halde sıkıcı bir isim.

Olağan dışı teslimatları gerçekleştirebilmek için (Bebekleri kaçırmak için değil.)

Bu kolları olan bir Drone. Bu drone’nun adı biraz kullanışsız: PD6B-AW-ARM. Karşılığı, ‘’Prodrone 6 bıçaklı 4 Mevsimkol’’, Fakat hala pençeleri olan uçan bir robot için fena halde sıkıcı bir isim.

Bu kolları olan bir Drone.
Bu drone’nun adı biraz kullanışsız: PD6B-AW-ARM. Karşılığı, ‘’Prodrone 6 bıçaklı 4 Mevsimkol’’, Fakat hala pençeleri olan uçan bir robot için fena halde sıkıcı bir isim.

Teslimat drone’larının bir ele ihtiyacı var. Gerçek anlamda bahsedersek insansız kargo taşıyıcısı olarak kullanılan tipik bir robotun malzemeleri yükleyip boşaltması için bir insana ihtiyacı var.

Fakat Japon firması olan Prodrone Co, LTD, bunu gerçek anlamda ima ediyor. Dikkat çekici kolları olan bu drone’u keşfedin, PD6B-AW-ARM.

Bu yeni kollu drone ilk olarak Uluslararası InterDrone konferansında anons edildi.

Bu sırada Predrone sabırsızlıkla 5-eksen robotik kollu drone’nun uzun görev listesini ilan etti (bir şeyleri takmak ve birleştirmek, kabloları kesmek, göstergeleri çevirmek, anahtarları kaldırmak, can yeleklerini dağıtmak, tehlikeli malzemeleri almak, vs.). Bütün bunların bir fiyat karşılığı olacak.

PD6B-AW-ARM, eski PD6B-AW drone gövdesi üzerine inşa edildi, bu da belki bu ilginç ismi açıklayabilir. Baz model bir hexarotor drone (6 rotorlu) ve Prodrone bunun yaklaşık 20 kg kadar yük taşıyabileceğini belirtiyor. Drone’nun kendi ağırlığı ise yaklaşık 18 kg.

Kollu versiyon ise sadece 10 kg kargo taşıyabiliyor bu da kolların toplamda 10 kg olması anlamına geliyor. Fakat hala parlak metalik sandalyeyi taşımak için bolca ağırlık kalıyor, aşağıda gördüğünüz gibi;

Prodrone, Kollu drone’nun taşıdığı yüklere göre hava da 1,5 saate kadar kalabileceğini söylüyor.

Kollu drone’nun nesneleri taşımak için bir standart haline geleceğini düşünmüyorum fakat birkaç özel kullanım için güzel olabilir; can yeleklerini dağıtmak, sandalyelerin yerini değiştirmek, çocukları kaçırıp onları kötü cadılara teslim etmek gibi. Cyberpunk Wizard of Oz yeni yapım, ne dersiniz?

Aşağıyı izleyin:


Çeviren: Aybars Boncukçu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz