Dünyayı Keşfetmenizi Sağlayacak Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları

0

Çevrenizdeki gizli anlam ve yaratıkların kilidini çözün. Artırılmış gerçeklik uygulamaları size gizli Pikaçu’ları gösterebilir. Sadece onları ararken uçurumdan düşmeyin.

Pokemon Go

Geçen yaz belki siz de kalabalık caddelerde bir sürü saygın kafayla çarpışmış olabilirsiniz. Onlar, 90’ların bilgisayar oyunu olan şimdi ise uygulamaya çevrilen Pokemon Go’yu oynuyorlardı. 45 milyon oyuncu bu oyunu indirdi ve küresel bir kuş avına çıktı. Hedef: Oyunun 151 canavarını yerel yerleri keşfederek yakalamak. Ücretsiz +Uygulama içi satın alımlar, iOS ve Android’de.

Field Trip

Alışveriş ya da yemek için iyi bir yer ararken şaşırdınız mı? Field Trip, size ukala arkadaşınızın buruşuk listesinden daha iyi bir seyahat keşif uygulaması. Uygulama, Thrillist, Zagat, ve Eater gibi sitelerle bağlantı kuruyor ve o anki konuma göre yakınlardaki bölgelerin fotoğraf ve incelemelerini sunuyor. Uygulamanın göze çarpan yerlerden geçerken size bildirim göndermesine izin verebilirsiniz. Bu uygulama, ukala arkadaşınızı cebinizde taşımak gibi bir şey. Ücretsiz, iOS ve Android’de.

Spyglass

Ormanda kayıp mı oldunuz? Ya da tırmanırken yeni bir şeyler mi öğrenmek istediniz? İçinizdeki kâşif bir mobil çoklu aracı hak ediyor. Spyglass, akıllı telefonunuzu pusula, jiroskoplu pusula, sekstant, yıldız takipçisi ve fazlasına dönüştürüyor. Ne kadar yukarı tırmandığınızı ölçmek istiyorsanız yükseklikölçerden faydalanabilirsiniz. Ya da uzakta bir kırsalsa gitmek için ne kadar yol olduğunu uzaklıkölçerle yola çıkmadan kestirebilirsiniz. 3.99$, iOS’ta. 

Zombies, Run!

Koşmak güzeldir. Zombilerden kaçmak ise daha güzeldir. Zombies, Run!’da kendi rotanızı belirleyip hayatınızı kurtarmak için koşabilirsiniz. Siz oyun içi öğelerinizi toplarken koşma rotanızı takip edip ölmediğiniz süreler sayesinde yükselin ve karakterlerin kıyametle ilgili mırıldanmalarını dinleyin. 10K koşusu için ısındığınızı fark etmeyeceksiniz bile. Bu, en fit olanın hayatta kalabileceği bir oyun (gerçekten). Ücretsiz +Uygulama içi satın alımlar, iOS ve Android’de. 

Google Translate

Gerçekçi olmasa da kendimizi kaybetmek için gezeriz. Fakat yabancı dildeki sokak tabelalarını deşifre ederken ciddi şekilde kaybolabilirsiniz. Google’ın Translate uygulaması geliştirilmiş şekilde sizin cep sözlüğünüz olmaya aday. Telefonunuzun kamerasını bir metne yöneltin, bir fotoğraf çekin, kelimelerin altını çizin ve işte size okunabilen yönler. Çevrimdışıyken 52 dilden, çevrimiçiyken 103 dilden çeviri yapıyor. Ücretsiz, iOS ve Android’de.


Çeviren: Çağla Mert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz