Elon Musk, Bir Sonraki Güncellemede Kullanıcıların Tesla Kullanıcı Arayüzünde Ne Gibi Değişiklikler İstediğini Bilmek İstiyor

0

Tesla Motors, arabalarını yayınladıkları yeni güncellemeyle onotom sürüş kabiliyetine kavuşturalı bir hafta olmadı ki Elon Musk yeni güncelleme üzerinde çalışmaya başladı bile.

Geçtiğimiz gece, Elon Musk Twitter hesabından yaptığı duyuru ile otomobillerinin sahibi olan insanlara gelecek yeni güncellemede (7.1) dokunmatik arayüzde ne gibi şeylerin olmasını istediklerini sordu.

Gelen çoğu yanıt ailelerin veya arabayı birden fazla kişi kullananların sorunlarına çözüm bulunmasına yönelik isteklerdi.

Buradaki kullanıcı, sürücü koltuğunun araba kapatıldığında (elektrikli bir araba olduğu için kapatma ifadesi kullanıldı) fabrika ayarlarındaki konumuna dönmesi seçeneğinin eklenmesini istiyor. Neden olarak ise ailedeki farklı bireylere kullanım kolaylığı sağlamasını göstermiş.

Bir başka kullanıcı ise arkada oturan yolcuların klimadan sürekli olarak şikayet ettiklerini ve klima kontrol ünitesinin geliştirilmesini istediğini söylüyor.

Buradaki kullanıcı ise sürücü arabayı partk edip arabayı terk ettikten sonra, arabada bulunan yolcular için, arabanın çalışmaya devam etmesi seçeneğinin eklenmesini istiyor.

Bu kullanıcı ise ilk kullanıcıya benzer bir şekilde otomobilin anahtarlarının farklı koltuk hafıza ayarlarını arabaya hatırlatacak ve ayarlatacak şekilde programlanmasını istiyor.

Bazı kullanıcılar ise otomobildeki HomeLink ekranıyla ilgili isteklerde bulunmuş:

HomeLink ekranını üçten fazla giriş istemiş bir kullanıcı.

Bu kullanıcı ise otomobilin ekranının bu şekilde görünmesini istemiş.

Bir kullanıcı ise isteğini “Kolay bir isteğim olacak; Ana menü tuşunu garajı açmak için ve Ana Ayarlar tuşundan daha uzağa yerleşmesini istiyorum. Çünkü her seferinde Ayarlar kısmına girip duruyorum” şeklinde ifade etmiş.

Bir başka kullanıcı ise daha iyi bir “gece” modu istediğini ve bu istediği mod kapsamında daha kısık bir ekran parlaklığı ve mavi ışıkların azaltılmasını istemiş ekranın göz almasını engellemek için.

Bazı kullanıcılar ise navigasyon fonksiyonlarından dem vurmuşlar:

Ev ve iş yerlerine doğrudan gitme butonları koyulmasını istemiş bir kullanıcı.

Buradaki kullanıcı ise birkaç hafta önce kendisine önerilen rota planının ekran görüntüsünü göndererek rotada değişiklik yapabilme özelliği talebinde bulunmuş.

Başka bir kullanıcı ise şöyle ifade etmiş meramını: “İlgi alanlarının gösterilmesi, harita yakınlaştırma seviyesi, harita belleğinin iyileştirilmesi ve birden fazla rota seçeneği”

Yine aynı şekilde bu kullanıcı da uzun mesafeli seyahatler için birden fazla duraklama yeri seçeneği eklenmesini istemiş.

Başka kullanıcılar ise sistemin Google Android Auto ve Apple CarPlay gibi sistemleri desteklemesini, hatta üçüncü parti yazılımların sisteme yüklenebilmesi imkanının verilmesini önermiş. Bilindiği üzere Android Auto ve CarPlay gibi sistemler multimedya sistemlerinin telefonlarla tam olarak bütünleşik çalışabilmesine olanak sağlıyor.

Bazı kullanıcılar ise insansız sürüşün daha iyi hale getirilmesini ve bu modu desteklemeyen eski modellere bu modun getirilmesini istemişler.

Bazı kullanıcılar ise özgün isteklerde bulunmuşlar:

“Hız kameralarına yaklaşırken uyarı sistemi ve otomatik olarak yavaşlama fonksiyonu”

“Domino’s Pizza butonu”

Elon Musk ise gelen önerilerden gayet mutlu olduğunu ve gelecek güncelleme için ön sıraya birkaç öneri eklediklerini yine Twitter üzerinden belirtti. Ayrıca Avrupa modellerine de bugünden itibaren 7.0 güncellemesinin geleceğini müjdeledi.

Ancak bir kullanıcı ise gerçekten özel bir şey istemişti:

“Geleceğe dönüş özelliği”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz