Fujitsu, Kişisel Bilgisayar ve Taşınabilir Cihaz Departmanları İçin Şirket Kuruyor

0
The Fujitsu Ltd. logo is displayed at the 16th e-Book Expo Tokyo in Tokyo, Japan, on Thursday, July 5, 2012. The world largest trade show for e-book devices, contents and technologies is held through July 6. Photographer: Tomohiro Ohsumi/Bloomberg

Fujitsu, artan rekabet ortamında daha verimli ve etkili çalışabilmek için kişisel bilgisayar ve taşınabilir cihaz bölümlerini şirketten ayırıyor. Duyurusu yapılan şirketler ise şu şekilde isimlendirilmişler: Dizüstü ve masaüstü bilgisayar bölümlerini içine alacak olan Fujitsu Client Computing Limited ve taşınabilir telefon bölümünü kapsayacak olan Fujitsu Connected Technologies. Fujitsu ise şirketlere sahip olmaya devam edecek, en azından belli bir süreliğine.

“Kişisel bilgisayar ve akıllı telefon gibi yaygın olarak kullanılan ürünlerin metalaştırılması dolayısıyla pazarda farklılık yaratmak oldukça zorlaşmış ve küresel üreticilerle rekabet ortamı yoğunlaşmıştır.” ifadeleriyle iki ayrı şirket kurma gerekliliği Fujitsu tarafından açıklanmış. Açıklamada yer alan zorluklar aslında bütün büyük Japon kişisel bilgisayar üreticilerini zora sokmuş durumda. Son açıklanan raporlara göre bir zamanlar Sony’nin parçası olan Fujitsu, Toshiba ve Vaio firmalarının kişisel bilgisayar alanında tekrar büyük ve verimli olabilmeleri için güçlerini birleştirmeleri önerilmekte. Son rapor geldiğinde, Fujitsu hâlâ önündeki seçenekleri değerlendirdiğini ifade etmişti. Kişisel bilgisayar departmanını yeni bir şirket haline getirmek belki de düşündükleri seçenekti; belki de yukarıda bahsedilen tarzda bir birleşmenin önünü açabilmek adına atılan ilk adımdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz