Golf Arabalarının Yerine Geçecek Uçan Jetpack’i İzleyin

0

Eski bir oyun için yeni bir oyuncak. Golf, eski bir spor. 112 yıllık yokluğunun ardından bu sene Rio’daki yerini alacak. Yaşadığımız yüzyılda teknoloji ya göze çarpmayacak şekilde kulüplerin yapılarını değiştirerek ya da golf arabası gibi zamanı geçmiş ancak yaygın şekilde sporcuları ya da araçlarını taşımak için kullanılan araçları farklılaştırarak sporun içine dahil oluyor. Peki, bu eski spora heyecan getirmek için neden jetpack kullanılmasın?

Görüntülerdeki her şey gerçek. Bu jetpack, Yeni Zellandallı şirket Martin Aircraft tarafından yapılmış gerçek bir çalışan model ve halihazırda Savannah Georgia’daki Hava Hukuku Uygulama Birliği (Airborne Law Enforcement Association) sergisinde potansiyel alıcılar karşısında sergilendi. Pilot Mike Read de gerçek ve 2 yıldır bazı derecelerde Martin Aircraft’ta çeşitli uçuşları gerçekleştiriyor. Hatta gözlük markası olan Oakley gerçeğinden farksız şekilde tüm aracın yüzeyini marka çıkartmalarıyla kaplattı.

Golfçü Bubba Watson ile daha önce bir araya geldiklerinde bir hovercraft golf arabası yapan ekip, bu sefer ise 2016 sonu ya da 2017 yılında kişisel uçuş araçlarını satışa çıkarmayı hedefleyen Martin Aircraft’tan yardım istemişler.

Test pilotu Mike Read’in Popular Science’a söylediğine göre uçması sıra dışı şekilde kolay ve gerçekten rahatlatıcı.

Golf sahasında uçan bir jetpack şu an için yararlı bir araçtan çok bir akrobasi aracı gibi gözüküyor, ama eğer golfçülerin bir araçta ihtiyacı olan bir şey varsa rahatlatıcı olması en üst sıralarda olacak gibi gözüküyor.

 


Nuri Çekin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz