Hastalarına Salya ve Vodka Aşısı Yapmakla Suçlanan Doktor

0

İddiaya göre Şikago’daki doktor on yıldan uzun bir süredir çocuklara “alternatif” aşılar yapıyor. Buna vodka ve kedi salyasından oluşan özel tarifi de dahil.

Illinois Mali ve Mesleki Düzenleme Birimi, acil bir durum dolayısıyla Dr. Ming Te Lin’in lisansına geçici bir süreliğine el koydu. Chicago Tribune’ün raporuna göre, sağlık hizmetleri alanında çalışan yetkililer doktorun çocuklara ev yapımı aşı yaptığını söylüyor.

Görevliler ofise gittiğinde dağınık bir ortam ve “içinde Lin’in kendi aşılarını yapmak için kullandığı ilaç şişeleri ve tüpler bulunan bir kutu” buldular. Lin’in imzalı beyanında bu aşıları çocuk hastalara yaptığı yazıyor. Ayrıca ağızdan ve burundan verilen kendi yaptığı aşıların tükenmiş olduğu da görüldü. Bu aşılar 7 günlük bir bebeğe yapılan türden aşılardı.

Normalde aşı yapımı onaylı toptan dağıtımdan önce yıllar süren klinik denemeler gerektiren çalışmalarla imal ediliyor.

Lin bu aşamaların hepsini atlayarak bunların yerine aşıları civadan arındırmak için ilaç yapımında kullanılan kolay pişirme fırını (Easy Bake Oven) adı verilen “WaveFront 2000” cihazını kullanmış. WaveFront’un sitesinde bu kesinlikle bilimsel olmayan metod şöyle açıklanıyor: “WaveFront 2000 hastalara verilen salyanın bir miktar enerji harcayarak da aynı numuneden homeopatik olarak üretilmesini sağlıyor. Hasta bir kez bu tedaviyi ters kutuplar etkisiyle aldığında, homeopatik işlemler olduğunda, onların sistemleri ve iyileştirme işlemleri de suça yataklık etmiş oluyor.”

Lin bu cihazı, vodkayı dezenfekte etmenin yanında eküvyonla aldığı kedi salyalarını da çocukların alerjilerini tedavi etmek için kullandı. Böyle bir fikri evde denemeden önce 80 tür vodkanın yüksek konsantrasyonlarda öldürücü bakteriyi kapsadığını, kedi salya özünün de önemli ölçüde bakteri taşıdığını ve bütün bunların küçük çocuklara oldukça zararlı olduğunu bilmeniz gerekebilir.

Onaylı bir sertifikası olmasına istinaden yaşanan bu olaylar healthgrades.com ve vitals.com sitelerinde geniş incelemelerde yer buldu. Birkaç hasta Lin’e “doğuştan şifacı” olarak hitap ediyor olmasına rağmen pediatrist olmak 8 ila 10 yıl süren bir çalışmayla mümkün. (Ve tabii çocuklarla iyi vakit geçirmekle.)

Lin, Tıbbi Disiplin Heyeti toplanmadan önce duruşmada yargılanacak.


Çeviren: Firdevs Şahin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz