İlk Pokemon Go Güncellemesi Piyasaya Sürüldü

0

Hatalar giderildi, güvenlik sorunlarının önlemi alındı, fakat oyun içerisinde hala değiş tokuş yapılamıyor.

Pokemon Go uygulamasına güncelleme geldi. Pocket Monster serisinin artırılmış gerçeklik kullanılarak piyasaya sürülen ilk oyunu, akıllı telefon kullanıcıları arasında App Store ve Play Store’da en üst sırayı yakalayarak inanılmaz bir şekilde popülerlik kazandı. Telefonunuzdaki Google hesabınıza tam erişim izni ile güvenlik endişeleri oluşturmasına rağmen, Pokemon mobil oyunu son yılların en popüler oyunu olarak görülüyor. En azından bu hafta için bu şekilde.

Oyunu geliştiren şirket Niantic, bu sorunların en yakın zamanda geliştirici ekip tarafından giderileceğini ve Pokemon Go uygulamasının 1.0.1 versiyonunun nihayetinde App Store’ daki en sevdiğimiz uygulama haline geleceğini belirtti.

Piyasa sürüm notuna göre uygulamanın 1.0.1 versiyonun, Pokemon Go uygulamasının erişebildiği Google verisi miktarını azaltacağı belirtiliyor.

Pokemon Go uygulaması güncellemesinin piyasa sürüm notu diğer düzenlemeleri de sunuyor. Oyuncular belki fark etmiştir, uygulama çöktükten sonra bir kez daha giriş yapmaya yönlendiriyordu. Çok sayıda çökme sonucu fark edilebilen küçük bir problem hala mevcut. Bu hatalar ekstra bir adımın tekrar edilmesiyle, iki aşamalı Google kimlik doğrulamasını etkin hale getiriyor. Umarız ki tüm bu sorunlar kısmen giderilir de varsayıldığı gibi uygulama daha sabit bir hal alır.

Uygulama ilk çalıştırmada kullanıcıları yakınlardaki Pokemonlar hakkında uyarmak için bildirimlere izin vermesi gerektiğini belirtiyor.

Basit bir şekilde Google giriş seçimi yapmak yerine, oyunu kurma aşamasındaki ayarlamalarda yeni bir Pokemon Eğitim Kulübü kurarak oyunu test etme girişimlerimiz başarısız oldu. (Güvenlik endişelerinin başta ortaya çıkması ile birebir aynı sorun.) Niantic’e göre, yeni 1.0.1 güncellemesi, oyunculara Google dışındaki giriş seçeneği alternatiflerini kullanması için artık izin vermeli.

Bu güncellemede göze çarpan bir diğer çıkarım ise oyunda Pokemon değiş tokuşunun hala yapılamaması. Pokemon yakalama Pokemon Go’nun ana bir bölümü olmayı sürdürürken, iOS ve Android üzerindeki mobil oyunlarda, çevrimiçi veya yakın konumlarda olsalar dahi Pokemonları arkadaşlarınızla hala değiş tokuş edemiyorsunuz. Niantic CEO’su John Hanke ile yaptığımız röportajda, değiş tokuş onaylamasının gelmek üzere olduğunu belirtiyor. Bu onayın Pokemon Go 1.0.2 güncellemesi içerisinde gelmesini umuyoruz.


Fatih Uçar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz