Airbus Helikopterleri, Paris Havacılık Fuarında yüksek hızlı Racer'ı veya Hızlı ve Etkili Rotorcraft'ı tanıttı. Airbus

İşte Airbus’ın duyurduğu hızlı yarışçı

X3 tasarımının başarısı üzerine hazırlanan Racer, 400 kms’lik bir seyir hızına sahiptir.

Airbus Helikopterleri, Paris Havacılık Fuarında yüksek hızlı Racer’ı veya Hızlı ve Etkili Rotorcraft’ı tanıttı.
Airbus

Airbus Helikopterleri Paris Hava Fuarı’ndaki Clean Sky 2 Avrupa araştırma programının bir parçası olarak geliştirdiği yüksek hızlı tasarımların yeni modelini açıkladı.

Airbus Helikopterleri CEO’su Guillaume Faury, basın açıklamasında “Bugün yüksek hızlı rotorlu araçların geleceği konusundaki cesur vizyonumuzu açıklıyoruz” dedi. “Bu yeni proje, düzinelerce Avrupalı ​​ortağın Becerilerini ve Know-How’unu Clean Sky 2 girişimi ile bir araya getirerek, basit, güvenli ve kanıtlanmış aerodinamik formül sayesinde yüksek hız ve menzili doğru maliyetle sunmayı amaçlıyor. Yüksek hızlı helikopter taşımacılığında yeni ölçütler belirleyerek, 2030 ve sonrası için zamana duyarlı yeni hizmetlerin önünü açacaktır “dedi.

Hızlı ve Maliyet Azaltıcı Rotorcraft için Racer (Yarışçı) olarak adlandırılan bu modelin ismi, yaklaşık 400 km hızla öngörülen bir seyir hızı ile kanıtlanmaktadır. Genel olarak, “hız, maliyet etkinliği, sürdürülebilirlik ve misyon performansı arasındaki en iyi dengeyi” başarmak amaçlanmaktadır.

“Kasa kanatlı” tasarım aerodinamik verimlilik için optimize edilmiş ve “ileri uçuşlarda itme oluşturmak üzere tasarlanan itici” yan rotorlardan zemin işlemleri sırasında yolcuları izole ederken seyir modunda kaldırma sağlayacak. “

Bu yan rotorlar ve ana rotor aynı anda iki RTM322 motorla çalıştırılacak. Racer tasarımına, özellikle düşük ağırlıklı ve düşük döner masraflar için tasarlanmış bir hibrid metalik kompozit gövde özelliği de verilecek.

Geleneksel bir ana rotor ve yenilikçi yan rotorların bir kombinasyonunu kullanarak X3’ün başarısı üzerine kurulan Racer projesi, “özellikle acil sağlık hizmetleri ve arama ve kurtarma operasyonları için olduğu kadar, artan hız ve verimliliği ile kullanılabilirlik spektrumunu genişletecektir. Kamu hizmetleri, ticari hava taşımacılığı ve özel ve iş havacılığı gibi. “

İlk tasarımların, ilk montajı 2019’da başlayacak. 2017 Paris Hava Fuarı sırasında 39,7 milyar USD değerinde yeni bir model çıkardığını açıklayan Airbus, önümüzdeki yıl test uçuşlarına başlayacak.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...

1 Yorum

  1. Murat dedi ki:

    Gelecek temalı filmler de ve video oyunlarında gördüğümüz tasarımlara çok benziyor, ayrıca hızı da oldukça iyi bir seviye de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir