İşte CES 2017’nin En Sevimli Teknolojileri

0

Teknoloji şirketleri en yeni ve en iyi aletlerini her sene Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronics Show) halka sunuyor. Bazıları etkileyici, bazıları aptalca da olsa birçoğu oldukça sevimsiz. Ancak yapay zeka asistanları ve sosyal robotların revaçta olduğu günümüzde, birkaç yeni ürün hoşumuza gidecek şekilde dikkatleri üstüne çekmiş bulunmakta.

1.Alexa’dan daha sevilesi

Amazon Echo ve Google Home gibi, Kuri akıllı ev aletlerinizi kontrol etmek veya müzik çalmak için ses komutunuza cevap verebiliyor. Ayrıca kendisinin “duygulu gözlere ve arkadaş canlısı bir yaradılışı” var. O kadar ki, Kuri’nin komutunuzu bekleyerek evinizde mikrofonu açık bir şekilde aylak aylak dolaştığını unutabilirsiniz.


2.Gözetmen Tavşan

Arlo Baby kendisini bir tavşan ya da kedi kostumü veya Dalmation kulaklarıyla süslemenize izin veriyor. Diğer akıllı monitörler gibi, kamera çocuğunuz hareket ettiğinde veya ağladığında sizi uyarıyor; içindeki hoparlörler sayesinde çocuğunuz ile uzaktan konuşmanıza olanak sağlıyor. Ev gözetim sisteminin gelebileceği en tatlı hal sanırım bu olabilirdi.

3.Terapi Robotu

Bu parlak, titreşimli, konuşan top, otizmli ve diğer özel durumları olan çocuklara yardım için tasarlandı. Çocuklar ile onların sosyal, duygusal, bilişsel ve motor becerilerini arttırabilecek oyunlar oynayabiliyor.

4.Lego Kedi

Lego Boost, eski usûl plastik kalıplar ile elektroniği kombinleyerek hareket edebilen, Lego Robotların beş opsiyonundan herhangi birini seçip yapabilmenizi sağlıyor. Miyavlayan kedi Frankie, mızıka çalabilmesinin yanı sıra eşyaları tırmalamamasıyla bizler için gerçek bir kediden daha sevimli bir hale geliyor.

5.Aşçı Yamağı

Mykie, tarifleri sizin için bulan veya yemeğinizin pişmesine ne kadar kaldığını söyleyen bir “mutfak elfi”. Ve tabii ki de, gözleri kendisini oldukça dost canlısı ve duygulu gösteriyor.

6.Size tatlı tatlı bakan bir diğer yusyuvarlak beyaz bilgisayar

Yeni bir trendi keşfetmenizi yardımcı olduk mu? IEEE Spectrum tüm robotik ev yardımcılarının birbirine benzemesine bir açıklama getiriyor. LG Hub, Amazon’un Alexa’sı ile aynı yazılıma sahip olmasına ek olarak sizin de satın almanız ümidiyle tasarlanan LG akıllı ev aletleri tarafından kontrol edilebilme özelliğine sahip. Bu ürünün diğer sevimli ve benzer rakiplerine üstün gelip gelemeyeceğini bekleyip göreceğiz gibi duruyor.


Çeviren: Sultan Eylem Atabay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz