İtalya’da Çocuklarını Vegan Besleyenler Hapise Atılabilir

0

8546053033_fd448784d0_z

İtalya’nın merkez sağ partisi Forza İtalia tarafından önerilen bir yasa tasarısı, çocuklarını vegan diyetine zorlayan ebeveynlerin ihmal ile suçlanmalarını içeriyor.

İtalyan parlamento üyesi Elvira Savino’nun önerdiği yasa tasarısına göre, bu seçimi yapan kişi bilgilendirilmiş bir yetişkin ise itiraz yok. Sorun çocuklar dahil olduğunda oluşuyor. Çünkü vejetaryen veya vegan diyeti, çinko, demir, D vitamini, B12 vitamini ve omega-3 açısından yetersiz.

BBC’ye göre, son 18 ay içinde, vegan diyetin bir sonucu olarak, besin yetersizliği nedeniyle çok sayıda çocuğun hastanelik olmasının ardından bu öneri ortaya atıldı. Avrupa Birliği ülkeleri arasında, İtalya, %10luk oran ile en yüksek sayıda vejetaryenin yaşadığı ülke. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde, yetişkinlerin %7’si vegan olarak biliniyor. Veganlığın bebekler ve genç çocuklar için uygun olup olmadığı tartışılan bir konu olsa da, beslenme konusunda halk eğitimini iyileştirmek, küçük çocukların ebeveynlerini hapse göndermekten daha uygun bir seçenek olabilir.


Zeren Sözeri

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz