Kuyrukluyıldız deyince herkesin aklına gelen…

0

Philae inerken “Armageddon” film müziğini dinleyenlerde patlama yaşandı.

Spotify internet müzik hizmeti kimin neyi, ne zaman, nerede, nasıl ve hangi sıklıkla dinlediğini sunucularında kaydediyor ve bunu da arada bir bize hatırlatıyor.

Spotify daha önce bu verilerden yola çıkarak sırf eğlence için, Bonnaroo festivalinde öne çıkan grupları, insanların yolda dinlemeyi sevdiği şarkılar listesini ve cinsiyetlere göre en çok dinlenen 40 müzisyen sıralamasını yayınlamıştı.

Bu sefer de ESA’nın Philae iniş aracının 67P kuyrukluyıldızına inişi sırasında, 1998 yılına ait Armageddon filminin müzikleri arasında yer alan, Aerosmith grubunun “I Don’t Want To Miss a Thing” şarkısının dinlenme sayısında patlama yaşandığını fark ettiler. Filmde Bruce Willis bir asteroidi patlatıyordu.

Spotify’ın bu araştırması Jon Lax adlı bir kullanıcının attığı bir twit üzerine geldi. Lax, Spotify’dan Aerosmith’in şarkısının iniş günündeki dinlenme sayısının eski dinlenme oranı verileriyle karşılaştırılmasını istemişti.

Şirket, her sevgililer gününde ve ne zaman dünya yakınından bir asteroid geçse bu şarkının dinlenme sayısında artış gerçekleştiğini de keşfetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz