Microsoft HoloLens’i Artık Avrupa’da Sipariş Edebilirsiniz

0
HoloLens uzay istasyonunda HoloLens siparişiniz Scott Kelly ile birlikte gelmeyecek. Muhtemelen.

Arttırılmış Gerçeklik Başlığı İlk olarak AB Ülkelerine Geliyor.

HoloLens uzay istasyonunda HoloLens siparişiniz Scott Kelly ile birlikte gelmeyecek. Muhtemelen.
HoloLens uzay istasyonunda
HoloLens siparişiniz Scott Kelly ile birlikte gelmeyecek. Muhtemelen.

Microsoft, arttırılmış gerçeklik başlığını yüzümüzden sarkıtalı neredeyse iki yıl oldu. İlk olarak Ocak 2015’te hologramlarla dolu bir dünyayı anlatan bir videoda gelecekten sahneler gördük. Daha sonra Microsoft, Ekim 2015 Windows 10 etkinliğinde canlı olarak bize HoloLens’ten başka görüntüler sundu. 2016’ya geldiğimizde Microsoft, HoloLens’e uygulama yapmak isteyenler için cihazın geliştirme sürümünü yaptı. Bugün geldiğimiz noktada, artık Avrupa’da yaşayan ortalama gündelik tüketiciler HoloLens’i satın alabiliyorlar.

Avrupa’da yaşayanlar Microsoft Store web sayfasına girip HoloLens’i ABD piyasa fiyatı olan 3000 dolardan biraz daha fazla olan 2,719 Pound’a (yaklaşık 3,325 Dolar) alabilirler. HoloLens’in ticari paketini ise 4,529 Pound’a (5,540 Dolar) almak mümkün. Microsoft, ilk ürünlerin Kasım ayının sonlarında teslim edileceğini söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=aThCr0PsyuA

HTC Vive, Oculus Rift ve Playstation VR gibi birçok sanal gerçeklik başlıkları 2016 senesinde markette yerlerini aldılar. Microsoft’un HoloLens’i bildiğimiz oyun oynama, video izleme ya da diğer eğlence türlerinde kullanılan sanal gerçeklikten farklı olarak gerçek dünyanın üzerine sanal öğeler bindirerek bir arttırılmış gerçeklik deneyimi sunuyor. Yukarıdaki kısa video gösteriminde HoloLens’in modellemede, video görüşmelerinde ve hatta Minecraft benzeri bazı oyunlarda nasıl kullanıldığı gösteriliyor.

Avrupada’ki HoloLens birimleri, ürünü Avustralya, Fransa, Almanya, İrlanda, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık ülkelerine yollayabilecek.

Yazar: Xavier Harding

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz