Microsoft, Windows 10 Etkinliğinde 3 Yeni Akıllı Telefon Duyurdu

Microsoft, dün New York’ta düzenlediği Windows 10 etkinliğinde üç yeni akıllı telefon tanıttı: Lumia 550, 950 ve 950 XL.

En yeni Windows Phone cihazlarından biri olan Lumia 950, Snapdragon 808 isimli 6 çekirdekli bir işlemci, 3GB RAM ve 32GB’den başlayan depolama seçenekleriyle tüketicilere sunulacak. Lumia 950 XL modeli ise daha büyük bir model ve Snapdragon 810 isimli 8 çekirdekli bir işlemci ve daha büyük bir bataryayla tüketicilere sunulacak. Sırasıyla 5,2 inç ve 5,7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan 950 ve 950 XL’nin her ikisinde de önde 5 ve arkada 20 megapiksellik kameralar yer alacak.

Kameralarıyla ünlenen Lumia telefonlar, kamera teknolojisinde kullandıkları yeni teknolojilerle de fotoğraf çekim deneyimini bir adım öteye taşıyacaklar. Önceden de olduğu gibi fiziksel bir deklanşör tuşuna yer verilen telefonlarda aynı zamanda yeni nesil optik görüntü sabitleme sistemi ve üç tonlu flaş yer alacak. Bu flaş teknolojisiyle Microsoft kırmızı gözlere ve hayalet gibi görünmeye son vereceğini vadediyor.

Android cephesinde yer alan OnePlus Two, Nexus 5X ve Nexus 6P modellerinde olduğu gibi Lumia 950 ve 950 XL’de de USB-C tipi şarj ve bağlanma portu sunulmuş.

Aynı zamanda Lumia 950 ve 950 XL modelleri Microsoft’un sunduğu görüntü doku (Display Dock) aparatıyla Windows 10 bilgisayar moduna geçebilecekler. Bu ünite aynı zamanda kullanıcılara üç adet fazladan USB girişi, HDMI ve görüntü çıkışı sağlayacak. Doku kullanan kullanıcılar aynı zamanda Microsoft Office’i kullanabilecek, video izleyebilecek, fotoğrafları telefondan başka bir bağlı cihaza veya bağlı bir taşınabilir bellekten telefona aktarabilecekler. Microsoft’un bu yeni aksesuarla, geleneksel bilgisayarlara alternatif olarak telefonları birer bilgisayara çevirmeyi çalıştığını da söyleyebiliriz.

Yurt dışı fiyatları sırasıyla 549$ ve 649$’dan başlayacak olan 950 ve 950 XL modellerinin her ikisi de yine yurt dışında Kasım ayından itibaren satışa sunulacak. Lumia 550 modelininse Aralık ayında satışa çıkacağı duyuruldu.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir